2019 Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu

2019 Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı milyonlarca alışveriş tutkunu vatandaş tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Black Friday indirimlerinin bu yıl ne zaman başlayacağı belli oldu. İşte o tarih.

Yayınlanma Tarihi: 07.11.2019 09:56
Değiştirme Tarihi: 07.11.2019 09:56
2019 Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu

Black Friday (Kara Cuma) indirimleri için geri sayım sürmeye devam ediyor. alışveriş tutkunlarının büyük sabırsızlıkla beklediği Black Friday indirim günleri için tarih belli oldu. Peki, 2019 Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak? İşte detaylar.

Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Black Friday bu yıl 29 Kasım tarihine denk geliyor.

NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI?

Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz. ABD'nin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde de bu etkinlik düzenlenmektedir.