2019 bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

2019 bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?
Yayınlanma Tarihi: 18.11.2019 11:24 | Değiştirme Tarihi: 18.11.2019 11:24

2019 bekçilik mülakat sonuçlarıyla ilgili araştırmalar sürmeye devam ediyor. Bekçi olabilmek için mülakata giren ve sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar, sonuç tarihinin belli olup olmadığını merak ediyor. Peki, 2019 bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Bekçi olabilme hayaliyle girdikleri mülakatların ardından sonuçları bekleyen vatandaşlar, Polis Akademisi'nin resmi adresini sürekli kontrol ediyor. Peki, bekçilik mülakat sonuçları ne zaman?

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçları henüz açıklanmadı. Polis Akademisi'nin (PA) düzenlediği bekçilik mülakatı sonuçlarının 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları EGM'nin internet sitesi üzerinden sorgulanacak.

Adaylar bekçilik mülakat sonuçlarına aşağıdaki bağlantıda yer alan duyurular sayfasından ulaşabilecekler.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI BU ADRESTEN DUYURULACAK!

SÖZLÜ SINAVIN DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre veriliyor. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebiliyor.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,b) Kendisinden istenileni kavraması,c) Özgüveni,ç) İfade etme yeteneği,d) Beden dilini kullanma becerisi,olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.