2019 AÖL sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 2. Dönem sınav takvimi

2019 AÖL sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 2. Dönem sınav takvimi
Yayınlanma Tarihi: 04.03.2019 16:45
Değiştirme Tarihi: 04.03.2019 16:45

2019 AÖL sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüzlerce Açıköğretim Lisesi öğrencisi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Yeni dönem sınavları için hazırlıklarını sürdürmeye devam eden öğrenciler, sınavların yapılacağı net tarihi merak ediyor.

2019 AÖL 2. Dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Açıköğretim Lisesi üzerinden eğitimlerini sürdüren binlerce öğrenci, 2. Dönem sınavları için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan AÖL sınav takvimiyle birlikte, sınavların ne zaman yapılacağı belli oldu. İşte, 2019 AÖL sınav takvimi.

AÖL 2. DÖNEM SINAV TARİHLERİ

Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre; AÖL 2. dönem sınavları 6-7 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. 2. dönem sınav giriş yerleri ise 3 Nisan tarihinden itibaren açık lise öğrencilerinin erişimine açılacak.

SINAVA GİRİŞ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

2019 AÖL SINAV TAKVİMİ

Haber ile ilgili metin girin!.