2019 Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte en güzel Anneler Günü hediyeleri

2019 Anneler Günü ne zaman kutlanacak sorusunun yanıtı birçok kişinin büyük bir merakla araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Mayıs ayına girilmesiyle birlikte araştırılan Anneler Günü için artık çok az bir zaman kaldı. İşte Anneler Günü'nde, annelerinizi mutlu edebileceğiniz hediyeler...

Yayınlanma Tarihi: 09.05.2019 11:14
Değiştirme Tarihi: 09.05.2019 11:14
2019 Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte en güzel Anneler Günü hediyeleri

2019 Anneler Günü için tarih ve hediye araştırmaları günler öncesinden başladı. Milyonlarca kişi annelerini bu özel günde mutlu edebilmek için çeşitli hediyeler araştırıyorlar. İşte annelerinizi mutlu edebileceğiniz en güzel Anneler Günü hediyeleri.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Anneler Günü’nün farklı tarihlerde kutlanmasına karşın, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Türkiye, Avustralya ve Belçika’da Anneler Günü mayıs ayının ikinci pazarında kutlanmaktadır. Dolayısıyla Anneler Günü bu yıl Türkiye’de 12 Mayıs Pazar günü kutlanacak.

ANNELER GÜNÜ'NÜN TARİHÇESİ

Anneler Günü’nün tarihi ana tanrıçalar Cybele ve Rhea'ya saygı göstermek için festivaller düzenleyen eski Yunan ve Roma dönemlerine kadar dayanıyor. Anneler Günü'nün modern evrimi, “Anneler Pazarları” olarak bilinen erken bir Hıristiyan festivaliydi.

Bir zamanlar Birleşik Krallık'ta ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde büyük bir gelenek idi. “Lent” adı verilen ve Paskalya’nın 40 gün öncesinden başlayan sürecin dördüncü pazarında kutlanılan “Anneler Pazarı” ile, bütün İngiliz anneler onurlandırılırdı.

ANNELER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak şu hediyelerden seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası
6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi
8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)