2018’de Ziylan Grup 80 milyon çift ayakkabı satacak!

2018’de Ziylan Grup 80 milyon çift ayakkabı satacak!
Yayınlanma Tarihi: 26.01.2018 14:42 | Değiştirme Tarihi: 26.01.2018 14:44

Türkiye’nin ve Avrupa’nın öncü perakende iştiraklerini bünyesinde barındıran Ziylan Grup, 2018 hedefini açıkladı.

Ziylan Grup ikinci kuşak üyelerinden Mahmut Ziylan tarafından yapılan açıklamada, grubun sahip olduğu iştirakler sayesinde, 2018 ayakkabı satış hedefinin 80 milyon çift olarak gerçekleşebileceğini söyledi. Türkiye’de ve yurt dışında FLO Mağazaları ile geniş bir müşteri kitlesine hitap eden Ziylan Grup, 2012’de satın aldığı İtalyan Lumberjack markasıyla Avrupa pazarında yerini almıştı. Grup tarafından Avrupa pazarına açılmak için devam edilen satın almalar en son 2016 gerçekleşti.

 

Avrupa’nın en büyük ikinci grubu satın alındı

 

Ziylan Grup, küresel ölçekteki gücünü arttırmak ve en büyük ayakkabı perakende grubu haline gelmek için yatırımlara önem veriyor. Oldukça ses getiren ve Avrupa pazarında grubun gücünü artıran satın alma işlemi,  Avrupa’nın en büyük ikinci ayakkabı perakendecisi HR Grup ve mağaza iştirakleri için yapıldı. Bu tarihi satın almadan sonra Ziylan Grup, Avrupa’da 550 satış noktasına ve 13 farklı ülkede ise, 1800 satış mağazasına sahip oldu.

 

Mağaza açma faaliyetleri sürüyor

 

FLO ve HR Grup iştiraki REVO ile 2018’de 80 milyon çift ayakkabı satışına imza atılacağına dikkat çeken Ziylan, yurt içi ve yurt dışındaki mağaza açma faaliyetlerinin de süreceğini bildirdi. Türkiye’ye yakın bölgeleri oluşturan Avrupa,  Kafkas ve Ortadoğu gibi noktalardaki pazar paylarını artırdıklarını ve 2018’de pozitif yönlü bir artışın devam edeceğini açıkladı. Grup olarak, küresel çapta en çok mağaza sayısına sahip olan lider grup olduklarını hatırlatan Ziylan, yıl sonu satış rakamlarının gerçekleşmesinin önünde herhangi bir engel gözükmediğini söyledi.

 

Yurt içi satışın yüzde 90’ı yerli üretim

 

Ziylan Grup Üyesi Mahmut Ziylan, yurt içi üretim rakamlarına önem verdiklerini ve her sene bir önceki yıldan daha fazla üretim yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Ziylan, Türkiye’nin değişik illerinde bulunan tedarikçilerimiz aracılığıyla 50 milyona varan üretim rakamlarına ulaştıklarını ve bu rakamın 2018’de daha da artacağını söyledi. 80 milyonluk çift satışının 25 milyon kadarının HR Grup REVO mağazalarımız tarafından imal edileceğini beyan eden Ziylan, önümüzdeki dönem içerisinde 25 milyonluk üretimin en az 10 milyonunun da Türkiye’de yapılacağına değindi.

 

Şanlıurfa’yı ayakkabı üretim üssü haline getireceğiz

 

Şanlıurfa’da yer alan mevcut fabrikanın üretim kapasitesini arttırma planlarına değinen Ziylan, “Şu anda Şanlıurfa’daki fabrikamızda 2 milyon çift ayakkabı üretimi gerçekleşiyor. Ancak artan talepleri karşılamak adına Şanlıurfa’daki fabrikamızın bulunduğu bölgeyi ayakkabı üretim üssü olarak inşa etmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz, 3 yıl içerisinde Şanlıurfa’da 10 milyon çift ayakkabı üretimi sağlamak” dedi. Bunun Şanlıurfa için çok önemli bir yatırım planı olduğunu aktaran Ziylan, 5 bin kişiye de istihdam sağlanacağını ifade etti.