2018'de yaşamını yitiren Survivor'da kameramanlık yapan Alper Baycın'ın adı verilen park törenle açıldı

Survivor yarışması kameramanlarından Alper Baycın'ın adının verildiği parkın açılışı yapıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2021 13:04
Değiştirme Tarihi: 30.09.2021 14:19
2018'de yaşamını yitiren Survivor'da kameramanlık yapan Alper Baycın'ın adı verilen park törenle açıldı

Survivor ekibinde yer alan ve 2018’de hayatını kaybeden Alper Baycın’ın adının verildiği park törenle açıldı. Muratpaşa Belediyesi’nin Güzeloba Mahallesi’nde bulunan parkın açılışında Alper Baycın’ın annesi Aynur Baycın, baba Ahmet Baycın’la birlikte Acun Ilıcalı, Masterchef Türkiye jürisi Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya, Alper Baycın’ın çalışma arkadaşları, sevenleri,  Belediye Başkanı Ümit Uysal da aileyi bu özel günde yalnız bırakmadı.

"ÖRNEK BİR ÇOCUKTU"

Törende konuşan anne Baycın, mutluluk, özlem, gurur gibi birçok duyguyu bir arada yaşadığını belirterek “Alper’in isminin yaşatılmasını, onu kaybettiğimden beri çok istedim. Diyeceksiniz ki neden? Alper örnek bir çocuktu. Bizim çocuğumuz olduğu için değil. Çocukluğundan beri kimsenin kalbini kırmadı. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

“GÜZEL KARDEŞİM”

“Bugün çok mutlu olmamız gereken bir gün ama kalbimizdeki hasar o kadar büyük ki o mutluluğu da tabi ki yaşayamıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Ilıcalı ise Alper Baycın’ın kısa ömründe çok sayıda insanının sevgisini kazandığını söyledi. Baycın’dan “Güzel kardeşim” diye bahseden Ilıcalı şöyle konuştu:

“Bazı insanların yokluğu asla doldurulamaz. Alper de o insanlardan biriydi. Annesini ve babasını, Ahmet ağabey ve Aynur hanım, tanıdıktan sonra Alper’in neden örnek bir insan olduğunu da görüyoruz. Biz, hep beraber burada olarak şunu başardık. Bu güzel kardeşimizin anne ve babası onunla bir kez daha gurur duymuştur. Ben bunu milletimizin farkı olarak görüyorum. Bu maneviyatımızın bence dünyada karşılığı yok. Sevgili Belediye Başkanımız çok önemli burada. Şehrin en güzel yerinde böyle güzel bir park. Muratpaşa Belediyesi olarak onlara da gönülden teşekkürler. Hepimizin kalbimizin buluştuğu bir yer olacak burası.”

Haber ile ilgili metin girin!.

“ALPER BİR SİMGE”

Başkan Uysal ise Alper Baycın’ın genç yaşta yüreğinin götürdüğü yere gitmenin,  iş disiplinin, tutkulu bir şekilde mesleğine sarılmanın ve bu uğurda yaşamını da yitirebilmenin sembolü olduğunu söyledi. Başkan Uysal, “Alper artık bizim sembolümüz. Gönüllerimizde, zihnimizde, gelecek kuşaklarımızın idol olarak alabileceği bir noktada hep yaşayacak. Alper, artık Muratpaşa’mızın yetiştirdiği bir simge olarak hep aramızda olacak. Ona sonsuz yaşamında mutluluklar dilemek istiyorum. Ruhu şad olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Uysal, Acun Ilıcalı, Masterchef Türkiye jürisi ve Baycın ailesi, Kameraman Alper Baycın’ın adını taşıyan parkın açılışını gerçekleştirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.