Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
2014 polis alımları ne zaman olacak ?

2014 polis alımları ne zaman olacak ?

2014 polis alımları hakkında her şey

07.03.2014 15:32

2014 polis alımları ile ilgili medyada bu yıl POMEM aracılığı ile 10 bin polis memuru alınacağı ile ilgili haberler yapılmıştı. Bu haberler de eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in açıklamaları baz alınarak yapılmıştı. Ancak Muammer Güler açıklamasında şuan okuyan ve görev başı yapacak memurları kastediyordu.2014 polis alımları sayısı tam olarak şu an bilinmemektedir. Bakanlıktan 2014 polis alımları ile ilgili net açıklama henüz yapılmamıştır. Ancak kendinizin bu şartlara uyup uymadığını öğrenebilirsiniz.

Üniversite mezunu polis olma şartlarıPolis olma yaş sınırıPOMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezleri değerlendirme usülü incelendiğinde yaş sınırı ile ilgili şöyle bir ibare bulunmaktadır: Değerlendirme ve seçme işlemlerinin ilk günü itibarıyla, askerliğini yapmamış erkekler ile bayan adaylar için(Değişik ibare:RG-28/9/2010-27713) 28 yaşından, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için (Değişik ibare:RG-28/9/2010-27713) 30 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınır.Bu maddeden anlaşıldığı üzere askerliğini yapmamış erkekler ve kadın adaylar için yaş sınırı 28, askerliğini yapmış erkek adaylar için de 30'dur. Yalnız bu yaşlar içinde bulunduğunuz yaşı işaret eder. Yani 30 yaşından gün almamış olmalısınız.

Polis olma şartları

En az 4 yıllık üniversiteden mezun olmak zorundasınız. Polis olmak için bölüm farketmemektedir.Erkekler için 1.67'den kadınlar için de 1.67'den uzun olmak zorundasınız.Genelev ve benzeri yüz kızartıcı mekanlarla ilgili herhangi bağınız öncesinde de olsa olmamalı. Evli ise eşinde de böyle bir durum olmamalıKasıtlı hiçbir suçtan hüküm giymemiş olmalı. Evliyse eşinde de böyle bir drum olmamalıBaşvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya parti kollarına üye bulunmamalı. Önceden var ise üyelikten ayrıldığını kanıtlamalı.Nikahsız şekilde biriyle yaşamıyor olmalıAlkol ve benzeri bağımlılığı olmamalıKPSS puan türünden, Genel Müdürlükçe belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak.
Yorumlar | 0
üye profil