Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
2014 hurda araç teşviki

2014 hurda araç teşviki

2014 yılında hurda araç alımı yapılacak mı? Hurda araç alımı, hurda araç satışı, hurda alımı 2014 ne zaman yapılacak? Hepsi haberimizde.

10.03.2014 16:22

20 yaş üzerindeki araçların tümü hurda araba kapsamına alınacak ve belirli bir bedel karşılığında satın alınacak. İsteyenler arabasını para karşılığı satacak isteyen de faiz indiriminden yararlanarak yeni araç alımı yapacak. Peki 2014 hurda araç alımı ne zaman olacak?Geçtiğimiz ay CHP, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hurda araç teşviki yapılıp yapılmayacağını sordu ve özellikle hangi araçların hurda teşviki kapsamına alınacağını sordu. Hükümetten net cevap da geldi.

Hangi araçlar hurda sayılacak ?Hükümetten yapılan açıklamaya göre 20 yaş üzerindeki tüm arabalar hurda teşviki kapsamında değerlendirilecek ve sahiplerine bazı imkanlar tanınacak. 2014 hurda araç alımı  imkanlar arasında dileyenlere nakit desteği yapmak dileyenlere de yeni araç alması halinde kredi desteği, faiz desteği gibi imkanlar tanınacak. Kamyon ve minibüslere Hurda teşviki var mı ?2014 hurda araç alımı kararları arasında hükümetten yapılan açıklamaya göre sadece binek araçların alınması var. Yani hurda teşviki sadece arabalar için yapılacak. Bu araçlar da 20 yaş üzerinde olacak. 

Hurda araçlar ne olacak ?

Hükümetten yapılan açıklamaya göre; Türkiye genelinde hurda araç alımı yapma konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izinli, 700 tane ömrünü tamamlamış araç teslim yeri; araç arındırma ve söküm işlemlerini gerçekleştiren 87 geçici depolama alanı bulunduğu vurgulandı. "Bu tesislerden 8 tanesi aynı zamanda araçlardan malzeme geri kazanımı gerçekleştiren entegre işleme tesisidir" denildi.
Yorumlar | 0
üye profil