20 işyeri kullanılamaz hale gelmişti! Bakan Kurum'dan destek müjdesi

Ankara Kızılcahamam'da çıkan yangında, 20 işyeri kullanılamaz hale gelmişti. Bakan Kurum, yeni projenin yıl sonuna kadar biteceğini söyleyerek, destek ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını duyurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 08.04.2021 15:38
Değiştirme Tarihi: 08.04.2021 15:38
20 işyeri kullanılamaz hale gelmişti! Bakan Kurum'dan destek müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bölgede inceleme yaptı. Bakan Kurum, "Bakanlığımızın ekipleri olaya hızlı şekilde müdahil oldu. Vatandaşımızın bu süreçte can kaybı ve yaralanmaya sebebiyet vermeden olaya müdahale ettik. 15 işyerimiz tamamen yandı. Yapılara ilişkin hasarı Yapı İşleri Genel Müdürlüğümüz tamamladı. En kısa zamanda çalışmaları başlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın geçmiş olsun dilekleri var" dedi.  

Destekleri açıklayan Bakan Kurum, "Aile ve Çalışma Bakanlığımızdan 300 bin lira, İçişleri Bakanlığımızdan 1 milyon TL ve Çevre Şehircilik Bakanlığı olarak biz 2 milyon TL esnafımıza destekte bulunacağız. Gerek zarar noktasında, kira ve taşınma yardımı noktasında süreci beraber yöneteceğiz" açıklamasını yaptı. 

Bakan Kurum yeni projenin yıl sonuna kadar biteceğini duyurdu ve "Yeni iş yerlerimizin inşasını yapacağız. İnşa sürecini TOKİ yapacak. Tüm süreçleri birlikte yöneteceğiz. Daha yeni ve sağlam işyerlerimizi yıl sonuna kadar kazandıracağız. Esnafımızla yürüteceğiz. Zararla ilgili esnafımızın ücretleri yarından itibaren yatırılacak. Belli oranda hasar tespitle ücretler yatırılacak. Proje çerçevesinde kira ve taşınma yardımı yapacağız" müjdesini de verdi.