20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakatları ne zaman?

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakatları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, binlerce öğretmen adayı tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için adayların sözlü sınav yerlerini e-Devlet üzerinden açıkladı. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakatları ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2021 11:36
Değiştirme Tarihi: 06.05.2021 11:36
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakatları ne zaman?

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakatları için geri sayım başladı. Binlerce öğretmen adayı tarafından meraklı gözlerle beklenen tarih hakkında, internet üzerinden araştırmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), internet sitesinde yer verilen duyuruda, "2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-Devlet üzerinden yayınlanmıştır." ifadesine yer verildi.

BAKAN SELÇUK'UN DAHA ÖNCE YAPTIĞI AÇIKLAMA 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunmuştu. Selçuk şu ifadeleri kullanmıştı;

"Dün bir toplantı yaptık, hemen önümüzdeki aylarda kısa bir zamanda bu takvim nasıl olacak ve nasıl işleyecek Personel Genel Müdürlüğümüz taslaklar halinde bize getirdi. Elimizde 2 taslak var, bunlardan hangisini ne şekilde değerlendirelim, Ankara'ya döndüğümde tekrar ekiple bunu konuşup atama takvimini ilan edeceğiz. Daha fazla öğretmen ataması olması gerektiğini net söylüyorum. Haklılar, hayalleri var, gelecek beklentileri var, ev kuracaklar, aile kuracaklar evlenecekler bunun farkındayız. Ekonomik imkanlar çerçevesinde de ilgili bakanlıklarla yapılan değerlendirmeler sonucu böyle bir tablo ortaya çıktı. Temennimiz, çabamız bunu daha da yükselmesi yönünde"