2 yaşındaki yeğenini tokatlayıp, ayağını yıkatarak sigara içiren amca için harekete geçildi!

Şanlıurfa'da yaşayan Aziz Ç., 2 yaşındaki yeğenine tokat atıp sigara içirdi, ayaklarını yıkatıp bu anları kayda aldırdı. Görüntüler sosyal medyada yayınlanınca da büyük tepki topladı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü harekete geçerek hem amca hem de çocuğun babası hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 13:12
Değiştirme Tarihi: 22.03.2021 13:27

Şanlıurfa Harran'da yaşanan ve sosyal medyanın büyük tepkisini toplayan olayda flaş bir gelişme yaşandı. Harran'da yaşayan Aziz Ç., 2 yaşındaki kız yeğenine tokat attığı, ayağını yıkattığı ve sigara içirdiği görüntüleri video paylaşım uygulaması TikTok’ta beğeni kazanmak için paylaştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kullanıcıların büyük tepkisi ile karşılaşan Aziz Ç., paylaştığı görüntüleri kaldırıp açıklama yaparak, "Bilerek, isteyerek vurduğumu görmeyin. Videoyu 2 yıl önce çekmiştim. Çünkü severek vuruyordum, hızlı da değildi, acıtarak da değildi. Videoda öyle görünüyor. Sıkıntı yok" diyerek kendisini savundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Tepkilere yol açan görüntüler üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri Harran'da yaşayan aileyi ziyaret etti. Yetkililer, İstanbul’da çalışan amca Aziz Ç.'nin tepkiye yol açan görüntülerini ise şiddet mağduru çocuğun babasının cep telefonu kamerasıyla kaydettiğini saptadı. 

Görüntülerde tokat yediği için ağlayan kız çocuğu ve annesine psikolojik destek veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri aynı zamanda aileyi yakın takibe aldı. Yaşananlar üzerine yetkililer, Cumhuriyet Savcılığına amca ve baba hakkında 'Küçük kız çocuğuna eziyet etmek' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: DHA