2 yaşındaki Eren'in feci ölümü! Asansörde can verdi

Adana'da meydana gelen olayda, babasıyla bindiği asansörde kolu kabin ile duvar arasına sıkışan 2 yaşındaki Eren Uğuz, boynunun kırılması sonucu can verdi. 

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2021 14:01
Değiştirme Tarihi: 28.05.2021 14:01
2 yaşındaki Eren'in feci ölümü! Asansörde can verdi

Adana'da merkez Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde yaşayan öğretmen Zafer Uğuz, saat 10.00 sıralarında, oğlu Eren ile birlikte kayınpederi Mehmet Soytaş’ın oturduğu apartmana gitti. Zemin katta asansöre binen Zafer Uğuz, iddiaya göre, 2’nci kat düğmesine bastıktan sonra kucağındaki oğlu Eren’i yere bıraktı. Katlanır kapısı olmayan asansör hareket ettikten sonra minik Eren’in, kabinle duvar arasına kolu sıkıştı. Hareket ettikçe Eren’in boynuna kadar gelen kabin, baba Zafer Uğuz’un acil durum düğmesine basmasıyla durdu. Olay yerine gelen ekipler, Eren’i sıkıştığı yerden çıkardı. Yapılan kontrolde Eren’in boynunun kırılması sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

"ÇOCUK SIKIŞMIŞTI"

Apartmanda oturan Aksel Yaslı, sesi duyunca asansöre koştuklarını belirterek, “Kapıyı açtığımızda baba panik halindeydi. Çocuk sıkışmıştı. Baba çıkarmaya çalışmış ancak başaramamış sanırım. Biz de itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdik. Baba ilk etapta çıkmak istemedi. Sonra itfaiye çocuğu asansörden çıkardı ama morarmıştı” dedi. 

(DHA)