2 çocuk annesi Eda Kaya çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti

Antalya'nın Manavgat ilçesinden akraba ziyareti için gittiği İstanbul'da, özel bir hastanede belindeki yağ bezesini aldıran 2 çocuk annesi Eda Kaya'dan üzücü bir haber geldi. Kaya çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi: 19.09.2020 15:51
Değiştirme Tarihi: 19.09.2020 15:51
2 çocuk annesi Eda Kaya çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti

Antalya'nın Manavgat ilçesinden yaşayan  Eda Kaya geçen hafta 2 çocuğunu alıp, İstanbul'daki yakınlarını ziyarete gitti. İddialara göre belindeki yağ bezesini aldırmak için özel bir hastaneye başvuran Kaya, 14 Eylül Pazartesi günü yapılan cerrahi müdahale ile yağ bezesini aldırdı.

Ancak ameliyat sonrası komplikasyon gelişti. Durumu ağırlaşan Eda Kaya, bir başka özel hastaneye nakledilip, yoğun bakıma alındı. Çoklu organ yetmezliği gelişen Kaya, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da lüks konut inşa eden bir şirketin CEO'su olan iş adamı Aykut Kaya, eşinin durumunu öğrenince Türkiye'ye gelmek için harekete geçti. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle 2 ülke arasında hava ulaşımının olmaması nedeniyle tüm girişimleri sonuçsuz kaldı. Kaya, Türkiye'nin Riyad Büyükelçiliği'nin araya girmesiyle güçlükle bulunan özel uçak ile Antalya'ya geldi.

Kaya'nın ölümüyle ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.  

DHA