19 yıl önce vahşi şekilde öldürülen Hande Çinkitaş cinayetinde flaş gelişme!

İstanbul İçerenköy'de 4 Ocak 2001 günü korkunç şekilde katledilen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş cinayetiyle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Hande Çinkitaş'ın katil zanlıları 19 yıl sonra yakalandı. Peki Hande Çinkitaş olayı nedir? Hande Çinkitaş nasıl öldürüldü? İşte tüm bilinenler...

Yayınlanma Tarihi: 05.11.2020 12:10
Değiştirme Tarihi: 05.11.2020 12:10
19 yıl önce vahşi şekilde öldürülen Hande Çinkitaş cinayetinde flaş gelişme!

Son dakika haberine göre, Hande Çinkitaş cinayetinde çok önemli bir gelişme yaşandı. Çok sayıda kişi korkunç cinayetle ilgili son dakika gelişmesini merak edip internette, Hande Çinkitaş olayı nedir? sorusunun cevabını merak ediyor... 

O dönem 6. sınıf öğrencisi olan 12 yaşındaki Hande Çinkitaş, 4 Ocak 2001 yılında Kadıköy İçerenköy'deki evinde öldürülmüş halde bulunmuştu. Yapılan incelemeler sonucunda Çinkitaş'ın başına bir çekiçle vurulmuş ve boğazı ile bileği kopma noktasına gelene kadar kesilmişti. Ayrıca katil zanlısı Hande'yi 13 yerinden bıçaklamıştı. O günden bu yana, bu korkunç cinayetle ilgili herhangi bir gelişme yaşanmamış ve katiller yakalanamamıştı. 

KATİLİN TANIDIK OLMA İHTİMALİ VARDI

Olay yerinde yapılan incelemede Çinkitaş'ın avucunda saç telleri bulunmuştu. Ancak bu saçlarda yapılan incelemede yabancı bir kişiye ait herhangi bir DNA örneği bulunamamıştı. Hande Çinkitaş'a ait olduğu tespit edilen bu saçların katil yada katiller tarafından cinayetin ardından makasla kesildiği ve cinayet mahalline dağıtıldığı belirlenmişti. Ayrıca kapıda zorlama izinin olmaması katilin tanıdık biri olabileceğini gösteriyordu.

YENİ DNA TESTİ CİNAYETİN ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLADI

Polisin hiç kapatmadığı dosyada Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekiplerin çalışması sonucu saç tellerinin günümüz teknolojisiyle bir kez daha incelemesiyle şüpheliye ulaşıldığı öğrenildi. Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada şüphelilerin sorgusu Gayrettepe'de devam ediliyor.

Kaynak: DHA

Etiketler: hande çinkitaş