18 yaşındaki Elif'in ölümüne neden olan sürücü Ali Badıllı yakalandı

Şanlıurfa'da meydana gelen olayda, üniversiteye hazırlanan 18 yaşındaki Elif Bereket'e çarpıp ölümüne neden otomobilin sürücüsü Ali Badıllı yakalandı. 

Yayınlanma Tarihi: 28.01.2021 13:33
Değiştirme Tarihi: 28.01.2021 13:33
18 yaşındaki Elif'in ölümüne neden olan sürücü Ali Badıllı yakalandı

Önceki akşam Şanlıurfa Karaköprü Mahallesi'nde yaşanan olayda, üniversite sınavlarına hazırlanan Elif Bereket ile kardeşi Yaşar Bereket, dershaneden çıkıp evlerine gitmek için yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada hızla gelen iki otomobilden birisi, Elif Bereket'e çarptı, kardeşi Yaşar ise kıl payı kurtuldu. Genç kız, hastanede hayatını kaybetti. 

Kaçan sürücünün yakalanması için harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarının görüntülerinden aracın plakasını ve sürücünün kimliğini tespit etti. Yürüttükleri çalışmalar sonucunda önce otomobili kırsaldaki Alibaba Mahallesi'nde bulan ekipler, daha sonra şüpheli Ali Badıllı'nın Karaköprü ilçesinde başka bir otomobilde olduğunu tespit etti.

Aracı takibe alan ekipler, Ali Badıllı'yı araçtan inerken gözaltına aldı. Elif Bereket'in ölümüne neden olan otomobil, boş bir arazide üzeri battaniyeyle örtülü vaziyette bulundu. Kaza sırasında otomobilin parçalanan camında ise Elif Bereket’in kopan saç tellerinin olduğu belirtildi. 

(DHA-AA)