18 yaş altı ne zaman aşı olacak? 18 yaş altı aşı randevusu açıldı mı?

18 yaş altı aşılamada son durum birçok kişi tarafından merak edilmeye başladı. Koronavirüs aşılamalarında 18 yaş altına ne zaman sıra geleceğini merak eden vatandaşlar, konuyla alakalı gündemde yaşanan son gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Peki, 18 yaş altı ne zaman aşı olacak? 18 yaş altı aşı randevusu açıldı mı?

Yayınlanma Tarihi: 27.07.2021 11:10
Değiştirme Tarihi: 27.07.2021 11:10
18 yaş altı ne zaman aşı olacak? 18 yaş altı aşı randevusu açıldı mı?

18 yaş altı vatandaşlara aşı randevularının ne zaman açılacağı, binlerce kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre aşılama 18 yaş altı çocuklar için de ülkemizde uygulanabilecek. Peki, 18 yaş altı ne zaman aşı olacak? 18 yaş altı aşı randevusu açıldı mı?

18 YAŞ ALTI NE ZAMAN AŞI OLACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "18 yaş altı için Bilim Kurulu dünyadaki çalışmaları, uygulamaları değerlendiriyor" demişti. Ancak 18 yaş altı aşılama süreciyle ilgili henüz yeni bir gelişme yaşanmadı.

18 YAŞ ALTI KİMLER AŞI YAPTIRACAK? 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23 Haziran tarihinde gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koca, 18 yaş altı kronik rahatsızlığı ve ek hastalığı olan gençleri de 1 hafta 10 gün içinde aşılamaya başlayabileceklerini bildirerek, "18 yaş altı için Bilim Kurulu dünyadaki çalışmaları, uygulamaları değerlendiriyor. Ülkelerden ülkelere göre farklı yaklaşımlar var. 18 yaş altı kronik rahatsızlığı, ek rahatsızlığı olan çocuklarımızı, gençlerimizi 1 hafta 10 gün içinde aşılamaktan yanayız. Bunun dışında hangi 18 yaş altı grubunun tanımlanıp aşılanmasıyla ilgili bir netliğimiz yok. Bununla ilgili Bilim Kurulu zaten değerlendiriyor, gelişmelere göre bunu aktarmış oluruz." dedi.

18 yaş altı aşılama takvimi hakkında ilerleyen günlerde yeni açıklamaların yapılması bekleniyor.