18 yaş altı çocuk ve gençler aileleriyle birlikte yazlığa ve otele gidebilecek

Koronavirüs salgının başlamasıyla birlikte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile yeni normallere ilişkin takvimi canlı yayında duyurmuş ve 1 Haziran tarihi dikkat çekmişti. Kısıtlama getirilen 20 yaş sınırı 18'e düşürüldü ve böylece 20-18 arasındakiler için yasak ortadan kaldırıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 09:56
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 09:56
18 yaş altı çocuk ve gençler aileleriyle birlikte yazlığa ve otele gidebilecek

Çarşamba ve cuma günleri 14-20 saatleri arasında dışarı çıkabilecek olan 0-18 yaş kişilerin aileleriyle birlikte şehiriçi-şehirlerarası seyahat edebileceği, tatil ya da yazlığa gidebileceği belirtildi. 

Bu kişilerin kaldıkları yer ev olarak sayılacak. Ancak önemli bir detayı belirtmekte fayda var. 

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre 0-18 yaş arasındakiler, aileleriyle birlikte gittikleri oteldeki tüm imkanlardan faydalanabilecek ve kendileri için belirtilen gün ve saatler dışında otel dışına da çıkamayacak. Aynı şey ailesiyle birlikte yazlığa ya da başka şehirlere gidenler için de geçerli olacak. 

0-18 yaş arası kişiler kısıtlamanın olmadığı günlerde yanlarında velileri ya da vasileriyle birlikte şehiriçi-şehirlerarası seyahat edebilecek.