17 yıl işkenceyi yaşadı! Başka kadınlarla ilişkilerini zorla izletti!

Ardahan’da yaşayan 35 yaşındaki S.Ü., 17 yıllık evliliği boyunca eşinden gördüğü eziyeti teker teker anlattı. 6 çocuk annesi kadın, “Ayaklarıma ispirto döküp yaktı. Kadınlarla ilişkisini izletti. Annemin, abimin evlerini, arabalarını ateşe verdi. Kurtarın beni" diyerek yardım istedi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 09:52
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 09:52
17 yıl işkenceyi yaşadı! Başka kadınlarla ilişkilerini zorla izletti!

1.5 yıl önce boşanma davası açan S.Ü., şiddet görmeye devam ettiğini söyleyerek çocuklarıyla ayrı bir ev tutup yaşamaya başladı. Önceki gün çocuklarına okul alışverişi yaparken eşi tarafından yine darp edilen acılı kadın, yaşadığı dehşeti tüm ayrıntılarıyla anlattı. Eşinin, ayaklarına ispirto döküp yaktığını belirten S.Ü., "Başka kadınlarla birlikte olduğu videoyu izletip kadınlığımla, anneliğimle dalga geçti. Boşanma davası açtım. Aileme, abilerime 70 yaşındaki anneme bulaştı. Onların evlerini arabalarını yaktı. Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen hala yanıma gelip çocuklarımın gözü önünde beni darp etti" diye konuştu. 

Çiftçilik yapan E.Ü., 2000'de şehit olan ağabeyinden dolayı 6 yıl önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda memur olarak işe başladı. 17 yıllık evliliği boyunca her türlü şiddeti gördüğünü anlatan kadın, "Defalarca ayrılmak istedim. Beni, ailemi ve çocuklarımı öldürmekle tehdit etti. Mecbur döndüm. Bana yıllarca yapmadığı işkence kalmadı, ayaklarıma ispirto döküp yaktı. Kemerle yüzüme gözüme vurdu. Sağ gözümde kısmı körlük oluştu" dedi. 

Acılı kadın sözlerine şöyle devam etti:

"Yüzümde kemer tokasından dolayı delikler oluştu. Gece gündüz beni kemerle dövdü. Son 3-4 yıldır beni ne aileme gösterdi ne onların gelmesine izin verdi. Annemi arayıp "Kızını her gün dövüyorum, gelip alsana hadi" gibi laflar etti. Başka kadınlarla yatıp kalkardı onun videosunu bana izletip hem kadınlık hem annelik gururumla oynadı.

1.5 yıl önce boşanma davası açtım. Davadan sonra aileme sarmaya başladı. Abimle barışma konuşması yapacağını söyleyip yanına çağırdı. Başına vurup kafasını kırdı, annemin köydeki ahırını yaktı. Köpeklerini öldürdü. Ağabeyimin arabasını ispirto ile yaktı. Kamera kayıtlarına yakalandı. 2 ay hapis yatıp çıktı. Hâlâ peşimizde. Sürekli uzaklaştırma kararı aldırıyorum, yine geliyor. Anneme tehdit videoları göndermiş. Bu adam hâlâ memur.

Çocuklarımın okumasına izin vermedi, hepsini okuldan aldı. Büyük kızım okulu çok severdi. Buradaki okulda "arkadaşları yok" diye ben de onunla birlikte ortaokula yazıldım. Şimdi ikimiz de ortaokul diploması aldık. Artık çocuklarıma huzurlu ayrı bir hayat istiyorum. Ama bu adam ne beni, ne ailemi rahat bırakıyor. Yıllarca yaptığı işkence yeter. Bir an önce cezasını çekmesini istiyorum." 

(Sabah)