17 yaşındaki Büşra, yorgun mermiyle yaralandı

Tokat Erbaa'da meydana gelen olayda, alışverişten dönen lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Hanife Büşra Konyar'ın başına mermi isabet etti. 

Yayınlanma Tarihi: 01.01.2021 16:29
Değiştirme Tarihi: 01.01.2021 16:29
17 yaşındaki Büşra, yorgun mermiyle yaralandı

Dün meydana gelen olayda, İbrahim-Nakşiye Konyar çiftinin 3 çocuğundan biri olan Hanife Büşra Konyar, alışverişten eve dönerken bir anda yere düştü. Olay yerine gelen ekipler tarafından hastaneye kaldırılan Konyar'ın başına mermi isabet ettiği tesipt edildi. Ağır yaralı olan Konyar, ilk müdahalenin ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulama ve Araştıma Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakımda tedavisi süren genç kızın durumu ciddiyetini koruyor.

"SAÇININ ARKASINDAN KAN GELİYORDU"

Genç kızın yere düştüğü caddede esnaflık yapan Ferhat Gür, "Biz dükkandaydık. Kızımız yukardan aşağı gelirken burada düşüyor. Biz sarası var sandık, başına toplandık. Dükkandan kolonya dökerek ellerini açmaya çalıştık. Hemen 112’yi aradık tabi. 112 gelene kadar biz müdahaleye devam ettik. Saçının arkasından kan geliyordu. Ama biz bunu yere düştüğü için başını çarpması sonucu olduğunu düşündük. Oraya müdahale etmedik. Yanlış bir şey yapmayalım diye. Sonra babası duymuş bizi aradı, ‘kızım orada düşmüş’ diye. Biz de durumu anlattık. Sonra 112 ekipleri geldi aldı. 1 saat sonra polisler gelince biz yorgun mermi olduğunu anladık" diye konuştu. 

"DUA BEKLİYORUZ"

Şehir magandalığına bir son verilmesi gerektiğini ifade eden genç kızın amcası Fatih Konyar ise "Yeğenimiz dün kırtasiyeye alışverişe geliyor. Alışverişten çıktıktan sonra tam bu bölgede başına yorgun mermi isabet ediyor. Şu an yoğun bakımda herkesin duasını bekliyoruz. Bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın. Şu şehir magandalığına bir son verelim. Şu eşkıyalıktan artık vazgeçelim. Allah rızası için kardeşimiz için de herkesten dua bekliyoruz. Şu an hayati tehlikesi devam ediyor. Uyutuyorlar şu anda. Biz de bekliyoruz. Duadan başka hiçbir çaremiz yok" açıklamasını yaptı. 

(DHA)