17 Mayıs Pazartesi yasak mı? Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? 19 Mayıs’ta yasak olacak mı?

Ülkemizde 17 gün süren tam kapanma Pazartesi günü sona eriyor. Ramazan ayında koronavirüs vaka sayılarını azaltmak için tam kapanma kararı alınmıştı. 29 Nisan ile 17 Mayıs arasında sürecek tam kapanma sona ermek üzere. Peki, sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? 17 Mayıs Pazartesi yasak mı? 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte tüm merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 15.05.2021 23:02
Değiştirme Tarihi: 15.05.2021 23:02
17 Mayıs Pazartesi yasak mı? Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? 19 Mayıs’ta yasak olacak mı?

Vatandaşlar, sokağa çıkma yasağı ne zaman sona eriyor merak ediyor. Ülkemizde artan Covid 19 vaka ve ölüm sayılarını düşürmek için tam kapanma kararı alınmıştı. 29 Mayıs Perşembe günü başlayan tam kapanma 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. Peki, 17 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı var mı? 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramında yasak olacak mı? İşte detaylar…

17 MAYIS YASAK MI? SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN SONA ERİYOR?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimini uygulamaya başlayacaklarını ve bu konudaki detayları kabine toplantısının ardından paylaşacaklarını belirterek, "Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz." dedi.

Buna göre, yeni bir alınmadıkça 17 Mayıs Pazartesi günü sokağa çıkma yasağı sona erecek.

19 MAYIS’TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Sokağa çıkma yasağının sona ermesi sonrasında vatandaşlar, 19 Mayıs Çarşamba günü yasak olacak mı merak ediyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle tatil olacak. Tatil olması nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi muhtemel ama konuya dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kademeli normalleşme planını açıklamasının beklendiği Kabine Toplantısı'nın 17 Mayıs pazartesi günü yapılacağı biliniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantının ardından normalleşme planını duyuracak.