Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
16 Şubat Pazartesi reyting sonuçları

16 Şubat Pazartesi reyting sonuçları

16 Şubat 2015 Pazartesi günü izleyicilerin tercihlerine göre oluşan program sıralaması ve reyting sonuçları acunn.com internet sayfasında.

17.02.2015 10:36

16 Şubat 2015 Pazartesi günü izleyicilerin tercihlerine göre oluşan program sıralaması ve reyting sonuçları acunn.com internet sayfasında.16 Şubat 2015 Pazartesi gününe ait reyting sonuçlarına acunn.com kalitesiyle ulaşmak için aşağıdaki görseli tıklamanız yeterli.

reyting haberleriReyting sıralaması ile ilgili bilgilendirme:16 Şubat 2015 Pazartesi gününün reyting sonuçları ile izleyici tercihlerine göre belirlenen güncel ve geçmiş tarihli program sıralamaları acunn.com'da. Ayrıca; reyting nedir, reyting sisteminin amacı nedir, reyting sıralamalarındaki Total ve AB grubu ne anlama gelmektedir, reyting ile ilgili detaylı bilgilerin yanıtları da haberimizde.Reyting Nedir?Reyting, izleyicilerin tercihleri sonucunda ortaya çıkan izlenme payının paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Bu değerlendirme kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından hazırlanır. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesini sağlar.Reyting sıralaması ne işe yarar?Reyting sıralamasının oluşturulma amacı daha çok kanallar ve reklam şirketlerinin çalışmalarına yardımcı olmaktır. Reyting sonuçları sayesinde kanallar ve reklam şirketleri yayınlarıyla ilgili planlamalarını gerçekleştirir.Televizyon kanalları reyting sonuçlarına göre yayın planlaması yapar. Buna göre sıralamada kötü sonuç alan program ya da dizilerin günü ve saati değiştirilebilir yada yayından kaldırılabilir.Reklam şirketleri ise reyting sıralamasına göre reklam vereceği kanal ve programı belirler. Buna göre sıralamalarda üst sıralarda olan kanal ve programlar her zaman ilk tercih olur. Total ve AB grubu nedir?Reklam şirketlerinin temel amacı reklamların hedef kitleye ulaşması için çalışmalar yürütmektir. Bu çalışma için ise en büyük yardımcıları reyting sonuçları ile elde edilen sıralamadır. Bu nedenle reyting sıralaması yapılırken hedef kitleye yönelik gruplandırma yapılır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak belirlenmiştir. Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır.Reklam şirketleri bu gruplara göre reklam ve hedef kitle eşleştirmesi yaparak hedef kitleye ulaşmayı amaçlar. Kanal sıralaması nasıl yapılır?Reyting sıralaması için yapılan değerlendirme aynı zamanda kanallar için de yapılır. Bu sıralama ile programlar için yapılan değerlendirme aynı değildir. Programlar için yapılan sıralamada tüm gün esas alınırken. Kanal sıralamasında sadece Prime-time sonuçlarına bakılır. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz.
Yorumlar | 0
üye profil