15 yaşındaki üvey kızını istismar ettiği iddia edilen adam tutuklandı

Günün iğrenç haberi Muğla'dan geldi. 15 yaşındaki üvey kızını istismar ettiği iddia edilen 57 yaşındaki adam tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2020 17:54
Değiştirme Tarihi: 11.08.2020 17:54
15 yaşındaki üvey kızını istismar ettiği iddia edilen adam tutuklandı


Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 15 yaşındaki üvey kızına cinsel istismar ve fiziksel şiddette bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan taksici M.A. (57) tutuklandı.

"7 YILDIR İSTİSMAR EDİYOR"

Devriye görevi yapan bir polis ekibi, dün '155 Polis İmdat' ihbar hattına gelen bir ihbar üzerine Beldibi Mahallesi Kenan Evren Caddesi'ndeki bir apartman dairesine yönlendirildi. Dairenin kapısını 15 yaşındaki S.D. açtı. Kız çocuğu, kendisine üvey babasının fiziki şiddet ve 7 yıldır cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Kız çocuğu Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Büro Amirliği'ne getirildi. Polis, ilçe merkezindeki Kordon Caddesi'nde taksicilik yapan üvey baba M.A.'yı yakalayıp, Şehit Nedip Cengiz Eker Polis Merkezi'ne getirdi. S.D.'nin psikolog ve savcı eşliğinde alınan ifadesinde, "Üvey babam 10 yıldır annem ile evli. Devamlı olarak bana fiziksel şiddet uyguluyordu. Yaklaşık 7 yıldır cinsel istismara maruz kaldım. Kendisinden şikayetçiyim" dedi. Nöbetçi Savcı talimatıyla M.A.'nın evinde yapılan aramalarda suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.

İNKAR ETTİ

Emniyette, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen M.A.'nın, kendisine iftira atıldığını söylediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün öğlen adliyeye sevk edilen M.A., 'Reşit olmayan kız çocuğuna cinsel istismar' suçundan tutuklandı. M.A.,adliye çıkışında kendisini görüntüleyen gazetecinin sorularına "Beni tanıyorsun, ben böyle bir şey yapar mıyım? İftira attılar, çıktıktan sonra görüşeceğiz seninle" diyerek, tehditler savurdu. Taksici M.A.'nın ilk eşinden, İstanbul'da yaşayan 27 yaşında bir kızı daha olduğu öğrenildi.Annesine teslim edilen 15 yaşındaki S.D.'ye psikolog desteği verileceği öğrenildi.