15 tatil ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte belirtilen tarih...

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, aylardır evden online eğitim almaya devam eden öğrenciler, şu sıralar 15 tatilin keyfini sürüyor. 15 tatilin ne zaman sona ereceği ve yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak eden öğrenciler, kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklamaları araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte belirtilen tarih...

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2021 10:14
Değiştirme Tarihi: 03.02.2021 10:14
15 tatil ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte belirtilen tarih...

Okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak eden milyonlarca öğrenci, internet üzerinde sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl evlerinden online eğitim alarak okul hayatını sürdüren öğrenciler, bir an önce okulun açılacağı zamanı dört gözle bekliyor. Peki, 15 tatil ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte açıklanan tarih...

15 TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayan yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından millet seslenen Erdoğan, toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde yaptıklarını belirtti.

Uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimdeki sınırlılığı dikkate aldıklarını ifade eden Erdoğan, "Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilebilecek. Bunu da özellikle söylemek zorundayım. Kovid-19 her şeyden tehlikeli ve önemli. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz." ifadelerini kullandı.

Her türlü tedbiri almak zorunda olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında ki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için gereken çalışmalar da yürütülecek. Yine vakaların belirli bir sayının altına düşmesiyle birlikte esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz. Bu vesileyle belediyelerden ve organize sanayi bölgeleri yönetimlerinden İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının uygulanması hususunda hassasiyet göstermelerini beklediğimizi belirtmek istiyorum."

BAKAN SELÇUK’TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çevrim içi olarak bir araya geldiği 81 ildeki öğrencilere seslenerek, "15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz." demişti.