14 yaşındaki kızını cinsel ilişkiye zorlayıp görüntülerini çeken anne ve sevgilisine ceza yağdı

Eskişehir'de yaşayan 33 yaşındaki Ö.A., 14 yaşındaki kızını 48 yaşındaki sevgilisiyle birlikte olması için cinsel ilişkiye zorladı. 'Yapmak zorundasın' diyen vicdansız anne, daha sonra da kızının çıplak görüntülerini ve fotoğraflarını çekip sevgilisine yolladı. Tutuklanan anne, 28 yıl 3 ay hapse çarptırılırken, sevgilisi Hasan Hüseyin Kınık da 20 yıl 3 ay hapis cezası aldı. İkiliye herhangi bir ceza indirimi uygulanmadı. 

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2020 18:21
Değiştirme Tarihi: 18.09.2020 18:21
14 yaşındaki kızını cinsel ilişkiye zorlayıp görüntülerini çeken anne ve sevgilisine ceza yağdı

2019 yılının Eylül ayında 3 çocuğuyla birlikte sevgilisi Hasan Hüseyin Kınık'ın söylediği apart daireye giden anne Ö.A., 2 çocuğunu başka bir odaya götürerek 14 yaşındaki kızına 'yapmak zorundasın' diyerek, sevgilisiyle cinsel ilişkiye zorladı. Kızının kıyafetlerini çıkaran anne, odadan çıktı ve Hasan Hüseyin Kınık da 14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundu. İğrenç olayın ardından anne daha sonra kızının çıplak görüntü ve fotoğraflarını çekip, sevgilisine gönderdi.

14 yaşındaki talihsiz kız duruu rehberlik öğretmenine anlattı. Bunun üzerine Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı harekete geçti ve soruşturma başlattı. 

Anne Ö.A ve Hasan Hüseyin Kınık 6 Mart günü gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı da 13 Mart günü Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık hakkında ‘çocuğa karşı cinsel taciz, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, çocuğun cinsel istismarı, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından 9 yıl 6 aydan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Savcılık, ‘çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarınden verilecek cezaların 2 kez yarı oranda artırılmasını da talep etti.

İTİRAZ ÜZERİNE TUTUKLANDILAR

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık’ın aylık tutukluluk incelemesinde, geçen 22 Nisan günü, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol getirerek, tahliye kararı verdi. Çocuğun babasının itirazı üzerine ikili yeniden gözaltına alınıp, tutuklandı.

Bugün görülen davada kendilerini savunan Ö.A ve Hasan Hüseyin Kınık, suçlamaları kabul etmedi ve beraatlerini talep etti. 

CEZA YAĞDI

Mahkeme heyeti, anne Ö.A.'a ‘çocuğun cinsel istismarı suçundan 15 yıl, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 3 yıl 18 ay, 'müstehcen görüntü içeren ürünlerin üretiminde çocuğun kullanılması' suçundan 7 yıl 6 ay, 'çocuğa müstehcen görüntülerin gösterilmesi' suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Hasan Hüseyin Kınık’ı da 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 3 yıl 18 ay, 'müstehcen görüntü içeren ürünlerin üretiminde çocuğun kullanılması' suçundan 3 yıl 9 ay, 'şantaj' suçundan 1 yıl 10 ay, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme Ö.A.'nın toplam 28 yıl 3 ay, Hasan Hüseyin Kınık’ın toplam 20 yıl 3 ay hapis cezalarında indirim maddelerini uygulamayıp, iyi hal indirimi yapmadı.

(DHA)