14 yaşındaki çocuk dehşet saçmıştı! Yaralı kurtulan babanın ilk ifadesi ortaya çıktı

Ordu'nun Korgan ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki F.Y., babasının silahıyla annesini, ağabeyini ve anneannesini öldürüp, babasını da ağır şekilde yaralamıştı. Dehşetten, yaralı şekilde kurtulan polis memuru baba Cemalettin Yalpı, verdiği ilk ifadede 'Beylik tabancamı gardıroba saklamıştım, nasıl aldı bilmiyorum' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 30.08.2021 15:09
Değiştirme Tarihi: 30.08.2021 15:09
14 yaşındaki çocuk dehşet saçmıştı! Yaralı kurtulan babanın ilk ifadesi ortaya çıktı

Olay, 28 Ağustos'ta Korgan ilçesinde bağlı Tepe Mahallesi'nde meydana geldi. 14 yaşındaki F.Y., fındık toplaması için ısrar eden ailesine kurşun yağdırdı. 

Polis babasının tabancası ile annesi Rahime Yalpı, ağabeyi Murat Yalpı ve anneannesi Cennet Gedek'i öldüren F.Y. babası Cemalettin Yalpı'yı da yaraladı. F.Y. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, polisi memuru babanın tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeyi atlatan Cemalettin Yalpı'nın, ilk ifadesinde "Beylik tabancamı gardıroba saklamıştım, oğlum nasıl aldı bilmiyorum" dediği belirtildi. Cemalettin Yalpı'nın daha sonra detaylı ifadesine başvurulacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

ÇOCUĞUN İFADESİ: ‘ANNEM BANA KÖTÜ DAVRANIYOR’

Gözaltına alınan F.Y.’nin, pedagog eşliğinde alınan ifadesine ilişkin detaylar ortaya çıktı. Avukat talebinde bulunan F.Y.’nin, ilk ifadesinde özellikle annesinin kendisine kötü davrandığını, uzun süredir de ailesi tarafından psikolojik baskıya uğradığını söylediği belirtildi. Üzerine atılı suçlamayı anladığını ifade eden F.Y.’nin, “Avukatım eşliğinde ifade vermek istiyorum. Üzerime atılı suçlamayı anladım. Bu yıl ortaokulu yeni bitirdim, liseye gideceğim. Ailem tarafından uzun zamandır psikolojik baskıya uğruyorum. Bu baskıda şiddet yok ancak özellikle annem bana sürekli kötü davranıyor. Beni sevmediğini düşünüyorum. Bu benim içimde bir kin biriktirmeme sebep oldu. Babam yıllık izne ayrıldı. Fındık için Korgan’a geldik. Ben Korgan’ı pek sevmiyorum. Fındık toplamayı da sevmiyorum. Ailemin baskısıyla bahçede çalışıyorum. Geçen 3 günde ailemle fındık toplamaya yardım ettik. Olay günü yine fındık toplama işi vardı, bu nedenle tartışma yaşandı” dediği öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Öte yandan olayda hayatı kaybeden aile fertleri ise, bugün Korgan ilçesinde toprağa verilecek.

TUTUKLANDI

F.Y. (14), sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

Kaynak: DHA

İlgili Sayfalar: Playlist