Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bu bir dünya rekoru!

Bu bir dünya rekoru!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanan vatandaşlardan biri de nüfus kayıtlarına göre 130 yaşında olan Siirtli Mehmet Esen'di.

10.08.2014 22:32

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanan vatandaşlardan biri de nüfus kayıtlarına göre 130 yaşında olan Siirtli Mehmet Esen'di.Osmanlı Padişahı 2'nci Abdülhamit'in kurduğu Osmanlı birliği olan Hamidiye Alayı'nda görev yapan Esen de bu seçimlerde oy kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.Eruh ilçesine bağlı Gedikaşar köyünde yaşayan, nüfus kayıtlarında (hicri) 24 Mayıs 1329 doğumlu olarak görünen, 6 çocuk ile 10'larca torun ve torunun torununa sahip Esen, ilerlemiş yaşına rağmen sandık başına gitti.Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanan Hamidiye Alayı'nın asırlık neferi Esen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de cumhurbaşkanının ilkkez halk tarafından seçiliyor olmasının sevincini yaşadığını belirtti."Bu seçimin demokratik gelişmelere vesile olmasını temenni ediyorum" diyen Esen, seçimin herkese hayırlı olmasını diledi. Esen, çözüm sürecinin önemine değinerek, şöyle dedi:"Türkler ve Kürtler aynı kavimden geliyor ve kardeşler. Aslen Kürt'üm. Vatanım Türkiye'dir. Türklerin ve Kürtlerin kardeşliği sağlanırsa o zaman Türkiye tüm İslam dünyasına öncülük yapar. Aralarına ekilen nifak tohumları yüzünden birbirlerinden ayrılmaya çalışılan Kürtler ve Türklerin şimdi bir olma zamanı. Artık millet oyunlara gelmemeli ve geleceği için oyunu kullanmalıdır. Bu birliğin sağlanması Türkiye'nin yeniden doğuşu olacaktır." Haber ile ilgili metin girin!.   Guinness Rekorlar Kitabı'na göre, dünyanın gelmiş geçmiş en uzun yaşayan insanı Fransız Jeanne Louise Calment. Calment, 1997'de öldüğünde 122 yıl ve 164 gün yaşamıştı.
Yorumlar | 0
üye profil