13 yaşındaki çocuk, kaldırımda beklerken yumruklu saldırıya uğradı

Aksaray'da meydana gelen olayda 13 yaşındaki Dilek E., kaldırımda anneannesini beklerken yüzünde maske olan bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. 

Yayınlanma Tarihi: 25.02.2021 12:34
Değiştirme Tarihi: 25.02.2021 12:34
13 yaşındaki çocuk, kaldırımda beklerken yumruklu saldırıya uğradı

Dün Aksaray'da Taşpazar Mahallesi, Eski Sanayi Caddesi'nde yaşanan olayda Dilek E., eğitim kursundan çıktıktan sonra bir süre yürüyüp köşe başındaki kaldırımda anneannesi Saliha A.'yı beklemeye başladı. Ara sokaktan gelen, başında bere ve yüzünde cerrahi maske olan kişi, Dilek E.'nin yüzüne yumruk atıp yoluna devam etti. Çevredekiler hemen Dilek E.'nin yardımına koşup polise haber verdi. Dilek E., saldırgan hakkında şikayetçi oldu. Polis, kamera kayıtlarından saldırganın kimliğini belirleyip yakalamak için çalışma başlattı.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Olayla ilgili konuşan ve korkudan sokağa dahi çıkmak istemediğini söyleyen Dilek E., ''Kurstan çıkıp caddede bir dükkanın önünde anneannemi bekliyordum. Bir anda yüzüme birisi vurdu ve gözüm karardı, sonrasında da ağlamaya başladım. Bana vuran kişi yoluna devam etti. Oradaki esnaf durumu hemen polise bildirdi. O esnada anneannem de benim yanıma geldi. Polisle hastaneye ve ardından karakola gittik. Daha sonra dükkanların kamerasından vurulma anını izleyince bir kez daha panikledim'' diye konuştu. 

"BİR AN ÖNCE BULUNSUN"

Saldırganın bir an önce bulunmasını ve gereken cezanın verilmesini isteyen anne Fatoş Taşcan ise ''Kızıma bunu yapan kişinin bulunmasını istiyorum. Kızım büyük bir şok geçirdi. Biz de ailecek çok üzüldük. Ben olayı duyunca karakola gittim. Olay anının güvenlik kameralarını izleyince şok geçirdim. Hiç kimse bu şekilde çocuğunun başına böyle bir olayın gelmesini istemez. İçimiz rahat bir şekilde kursa ve okula gönderemeyecek miyiz? Bu kişinin kesinlikle bulunması istiyorum. Hiçbir annenin ve ailenin kaldıracağı bir şey değil. Kızım şu anda kursa gitmek istemiyor, özgüvenini yitirdi. Ben de ne yapacağımı şaşırmış durumdayım” dedi. 

(DHA)