13 milyon liralık ikramiye çıkan kuponu çaldı!

13 milyon liralık ikramiye çıkan kuponu çaldı!
Yayınlanma Tarihi: 05.03.2020 17:30
Değiştirme Tarihi: 05.03.2020 17:30

İstanbul Üsküdar’da 7 yıllık arkadaşına ait 13 milyon 200 bin lira isabet eden ikramiye kuponunu çaldığı ve parayı patronuna tahsil ettirdiği iddia edilen kadın ile patronunun yargılanmasına başlandı. Duruşma söz alan müşteki Murat Sayın, “Maddi zararımın karşılanmasını istiyorum” diyerek sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Üsküdar’da geçtiğimiz yıl 7 yıllık arkadaşı Murat Sayın’a(44) ait 13 milyon 200 bin lira isabet eden ikramiye kuponunu çaldığı ve parayı patronuna tahsil ettirdiği iddia edilen Mehtap B. ve patronu Fatih Y.'nin yargılanmasına başlandı.

“KUPONLARIN HEPSİNİ ELİMDEN ALDI” 

Murat Sayın, 28 Şubat 2019 tarihinde Belçika’dan Türkiye’ye geldiğini anlatarak, “Mehtap hanım benim 7 yıllık arkadaşımdı. Beni havaalanından almaya gelmişti. Ertesi gün tekrar görüştük. Gebze’de arkadaşlarımda kalıyordum, onlarla birlikte ikramiye oynamaya gittik. Aldığım biletler toplamda 10 kupondu. Ben Cuma günü oynadım. Cumartesi günü çekiliş yapılacaktı.

Ertesi sabah Mehtap bana mesaj atarak, ‘neredesin, ne yapıyorsun’ dedi. Buluşmak istediğini söyledi. Pendik’ten aldım. Birlikte vakit geçirdik. Daha sonra Üsküdar’a geçtik. Arabayla gezdiğimiz sırada ikramiye çekilişi aklıma geldi. Mehtap elindeki telefondan kuponun Gebze’ye çıktığını gösterdi. ‘Ben de Gebze’de oynamıştım’ dedim.

Benden önce davranıp elimdeki kuponların hepsini aldı. İlk 3’e baktı, dördüncüsünde kuponun karşılığının olduğunu söyledi. Elinde kalan biletlere bakarken birden nefesi değişti, heyecanlandı. Zaten daha önce sayısal lotonun muhtemelen çıktığını fark edip çıkmayan biletleri bana vermişti” dedi.

“EKSİK BİLETİ SORDUĞUMDA AĞLAYARAK KENDİSİNDE OLMADIĞINI SÖYLEDİ” 

Sayın ifadesinin devamında, “Heyecanlandığını görünce, ‘bana mı çıktı’ diye sordum. ‘Yok yok sen bakmaya devam et’ dedi. Mehtap şoka girdiği için biletleri ben saydım ve bir tanesinin eksik olduğunu söyledim. Ancak sayı olarak eksiklikten dolayı şüphelenerek ona sorduğumda ağlayarak kendisinde olmadığını söyledi.

Daha sonra Gebze’deki arkadaşlarımı arayıp bayiye sormalarını istedim. Onlara sorduğumda paranın benim aldığım bayiye çıktığını anladım. Ancak oynanan biletin saatini söylemedikleri için ve uçağım da olduğundan Belçika’ya geri döndüm” diye konuştu.

“MADDİ ZARARIM KARŞILANSIN” 

Temmuz ayında Türkiye’de geri döndüğünü söyleyen Sayın, bilet aldığı bayiye çıktığını öğrendikten sonra olaya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu anlatarak, “Sanıklardan şikayetçiyim, maddi zararımın karşılanmasını istiyorum” dedi.

“PARAYI KENDİM VE ŞİRKETİM İÇİN KULLANMADIM” 

Mehtap B. tarafından çalındığı iddia edilen ikramiye kuponuna isabet eden 13 milyon 200 bin lirayı çektiği iddiasıyla yargılanan sanık Fatih Yolcu ise, “Şirketimde çalışan Mehtap B. ile aramızda samimi bir dostluk vardır. Mehtap bana kendisine çıktığını söyledi. Mehtap ile birlikte parayı almaya gittik.

Bu olaydan 5 ay sonra müştekinin ve polisin araması üzerine müştekiden haberim oldu. Bilet bizim şirketin kasasında durduğu için biletin karşılığını benim adıma aldık ve ibraz benim adıma oldu. Mehtap bileti şirkete devretmedi. Yalnızca saklamak için bilet kasada kaldı. Mehtap B. ile birlikte parayı çekmek için Milli Piyango İdaresi'ne gittik.