13 kiloluk kedi, koşu bandı ve pilatesle 4.5 kilo verdi!

Ankara'da Yasemin Aker'in normalde 5-7 kilo ağırlığında olması gereken 'British Shorthair' cinsi kedisi 7 yaşındaki 'Shanti', fazla beslenme ve hareketsizlik sonucu 13 kiloya ulaştı.

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2019 14:21
Değiştirme Tarihi: 18.09.2019 14:29
13 kiloluk kedi, koşu bandı ve pilatesle 4.5 kilo verdi!

Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde tedaviye alınan Shanti, yürüme egzersizi terapisiyle 2,5 ayda 4,5 kilo vererek, 8,5 kiloya düştü. Aker, düzensiz fazla beslenme ve hareketsizlik nedeniyle kilo alan kediyi, veteriner fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine götürdü. Her gün koşu bandında ve pilates topu ile egzersiz yaptırılan kediye diyet de uygulandı. Shanti, 2,5 ayda egzersiz ve diyet ile 4,5 kilo vererek 8,5 kiloya düştü.

Veteriner Teknikeri Yağmur Denli, kedinin bu süreçteki aşamalarını anlatırken "Kalbi yormamak adına adım adım gittiğimiz bir egzersiz programı var. Genelde yürüyüş bandına alıp, yürüyüş ve oyun egzersizleri yaptırıyoruz. Aynı zamanda pilates topuna çıkıyor. Onun dışında beslenme düzeni oluşturuldu. Sadece diyet bir mama ile besleniyor. Mama dışında ekstra bir şey kullanmıyor. Daha önce kendi sahipleri ne yiyorsa o da aynılarını tüketmiş. Ondan dolayı da hem metabolizma yavaşlamış hem de yediklerinin hepsi onda kiloya dönüşmüş." dedi. (BBC Türkçe)

Haber ile ilgili metin girin!.