13 cinayetten sorumlu tutulan seri katilin iddianamesindeki her satır kan dondurdu

Türkiye günlerce seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu olayını konuştu. Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı, 13 ayrı cinayetten sorumlu tutulan Mehmet Ali Çayıroğlu hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Başsavcılık, şu ana kadar delilleri bulunan toplam 8 cinayet hakkında iddianame hazırladı. İddianamelerde yer alan detaylar ise tüm dehşeti gözler önüne serdi. İşte Türkiye'nin kanının donduran Mehmet Ali Çayıroğlu'nun ifadeleri...

Yayınlanma Tarihi: 20.08.2020 09:36
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 09:36
13 cinayetten sorumlu tutulan seri katilin iddianamesindeki her satır kan dondurdu

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre Mehmet Ali Çayıroğlu'nun 11 kez cezaevine giriş çıkış kaydı var. Çayıroğlu, 19 Ocak 2018 tarihinde tahliye olduktan sonra koğuş arkadaşıyla Samsun'da bir kasak dükkanı açtı. 

Ordu Akkuş'da da keseceği hayvanlar için bir çiftlik kurdu. Çayıroğlu, korkunç planını da böylece devreye soktu. Çiftliğine hayvan alma bahanesiyle, dağ köylerinde yaşayan ve tenhada bulunan evlerdeki yaşlı ve yalnız yaşayan insanları bulup, onlarla yakınlıklar kurmaya başladı. Özellikle bu yalnız insanlar arasında zengin olduğunu düşündükleriyle iletişimi güçlendirdi. Ayrıca etrafta ne var ne yok diyerek keşif de yapıyordu.

Ardından üzerine askeri üniforma giyip, cep telefonuna da 'telsiz' sesi yükleyerek bu evlere geceleri 'ben askerim' diyerek baskın yapıyordu.

Bu kişilerin değerli eşyalarını gasp edip, hayvanlarını çalan Mehmet Ali Çayıroğlu, kurbanlarını plastik kelepçe ile bağlayıp ardından da gazı açarak boğuyor, kaza süsü veriyordu. Sadece bunu yapmakla da kalmayıp, evleri ateşe veriyor talihsiz insanları diri diri yakıyordu. 

Mehmet Ali Çayıroğlu 3 Mayıs 2018 ile 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında benzer şekilde tam 13 kişiyi katletti. 

Her bir cinayet için ayrı olmak üzere ‘Tasarlayarak adam öldürmek’ ve ‘yağma’ suçlarından 8 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 60 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen Çayıroğlu’nun işlediği değerlendirilen 5 cinayete dair bir başka soruşturma ise Samsun’da devam ediyor.

Kaynak: Hürriyet