120 kilodan 64 kiloya düşen Nicole Caperilla sosyal medyanın gündemine oturdu

120 kilodan 64 kiloya düşen Nicole Caperilla sosyal medyanın gündemine oturdu
Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 11:28 | Değiştirme Tarihi: 13.11.2019 11:31

31 yaşındaki Nicole Caperilla 2 yıl öncesine kadar 120 kiloydu. ABD'nin Connecticut eyaletinde hayatını sürdüren 2 çocuk annesi kadının o günden bu güne kadar yaşadığı fiziksel değişim, sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. 

31 yaşındaki Nicole Caperilla, 2017 yılında 120 kiloya ulaştığında sağlık sorunları yaşamaya başladı. İki çocuk annesi Caperilla, geceleri nefes alamayarak uykusundan uyanınca radikal bir karar aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Fiziksel durumu nedeniyle çocuklarıyla da istediği kadar ilgilenemeyen Caperilla, mide küçültme ameliyatı oldu. Ameliyattan iki hafta sonra, haftada altı gün spora başlayan genç kadın, işlenmiş gıdaları da hayatından çıkararak sebze, ızgara tavuk ve balık ağırlıklı beslenmeye başladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Uzun ve azim dolu iki yılın ardından 64 kiloya ulaşan Caperilla, deri ameliyatının ardından bambaşka bir insana dönüştü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu süreçte yaşadıklarını sosyal medyada da paylaşan genç kadın, “Çocukluk ve ergenlik döneminde de her zaman kilo fazlası olan biriydim. Ancak ikinci çocuğumun doğumundan sonra kiloları verememeye başladım. İşin içine kötü beslenme tercihleri de girince 120 kiloya ulaşmıştım” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu süreçte sporu hayatının merkezine aldığını söyleyen Caperilla, spor salonunda kişisel antrenör olduğunu belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaşadıklarının insanları tanımasında da yeni bir boyut kazandırdığını vurgulayan Caperilla, “Ameliyattan önce bana destek olan arkadaşlarım, süreç başladıktan sonra giydiğim kıyafetler ve vücudumla ilgili alaycı yorumlar yapıyordu. Bu beni daha çok motive etti ve bir süre sonra bunları kıskançlıktan yaptıklarını fark ettim. Hayatımda artık böyle insanlara yer yok” diye konuştu.

Kaynak: SÖZCÜ