12 yıl 6 ay hapse çarptırılan Kadir Şeker'in avukatları da karara itiraz etti

Son dakika haberine göre, Kadir Şeker'in avukatları, verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası için Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu. Verilen karara daha önce de Cumhuriyet Başsavcılığı itirazda bulunmuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2020 12:18
Değiştirme Tarihi: 19.10.2020 12:18
12 yıl 6 ay hapse çarptırılan Kadir Şeker'in avukatları da karara itiraz etti

Konya'da, sevgilisi Ayşe Dırla'yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı, engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker hakkında verilen hapis cezası ve tutukluluk halinin devamı kararına itiraz için avukatları Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu.

Cumhuriyet savcılığı cuma akşamı Konya Bölge Adliyesi'ne gidererek Kadir Şeker hakkında verilen hapis cezası için itirazda bulunmuştu.

AVUKATLARI DA KARARA İTİRAZDA BULUNDU

Kadir Şeker'in avukatları da yerel mahkemenin verdiği hapis cezası ve tutukluk halinin devamı kararına itiraz için bir üst mahkeme olan Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu. Avukatlarından Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, Kadir Şeker bir kadına yardım etmek isterken meydana gelen olayın meşru müdafaa sınırları içinde gerçekleştiğini belirterek, ''Kadir Şeker için istinaf mahkemesine itiraz dilekçesi verdik. Ayrıntılı istinaf dilekçemizi de gerekçeli kararın bize tebliğinin ardından sunacağız. Ayrıca Kadir Şeker'in tutukluk halinin devamına da itiraz ettik'' dedi.

Kaynak: DHA

Etiketler: Kadir Şeker