12 yıl 6 ay hapis cezası verilen Kadir Şeker ile ilgili yeni gelişme: Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti

Son dakika haberine göre, Konya'da sevgilisini darp ettiğini düşündüğü Özgür Duran'a engel olmak isteyen sonrasında aralarında arbede çıkan, yanında bulundurduğu bıçakla Özgür Duran'ın ölümüne neden olan Kadir Şeker'e, yargılandığı dava sonucunda 12 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. Konya Cumhuhuriyet Başsavcılığı, verilen bu karara itiraz etti. Başsavcılık, haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanmasını talep etti. 

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2020 17:27
Değiştirme Tarihi: 16.10.2020 17:34
12 yıl 6 ay hapis cezası verilen Kadir Şeker ile ilgili yeni gelişme: Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde 14 Ekim'de görülen karar duruşmasında savcı tekrarladığı mütalaasında, Şeker'in "haksız tahrik altında kasten adam öldürme" suçundan cezalandırılmasını ve haksız tahrik indiriminin en üst seviyeden uygulanmasını talep etmişti.

Mahkeme ise Şeker'in "kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasına, cezanın haksız tahrik indirimiyle 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmesine karar vermişti.

BAŞSAVCILIK İTİRAZDA BULUNDU

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, dosya kapsamı, deliller ve olayın oluş şekli değerlendirildiğinde Şeker'e verilen haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanması gerektiği talebiyle Konya Bölge Adliye Mahkemesine itirazda bulundu.
İtiraz, üst mahkeme tarafından değerlendirilecek.

Etiketler: Kadir Şeker