Kadın Filmleri Festivali Başlamak Üzere!

Kadın Filmleri Festivali Başlamak Üzere!
Yayınlanma Tarihi: 09.02.2014 15:45 | Değiştirme Tarihi: 09.02.2014 15:32

Kadınlar tarafından kadınlar için gerçekleştirilecek olan Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu yıl çok özel bir program ile seyircisini karşılayacak. Kadınlar tarafından kadınlar için gerçekleştirilen, kadın dayanışmasından başka bağı olmayan, Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali umut ve direnç ile 12. kez İstanbul ve ilk kez Adana, Mersin ve Muğla – Bodrum'da izleyicisi ile buluşacak. Kendine Ait Bir Cüzdan, Gelir, Bütçe diyerek yola çıkan festivalde 22 ülkeden 60 film, tema bölümleri, panel, söylesi, atölyeler ve toplu gösterimler eşliğinde gerçek olacak.

Sadece kadın yönetmenlerin filmlerine yer veren festival, bu yıldan itibaren, Kaleydeskop adlı bölümde bir erkek yönetmeni ve filmini konuk edecek ve tartışmaya çacak. Altın Bamya ödülleri ise festival kapanışında bir kez daha "gelecek yıllar verilmemesi dileği ile" altıncı kez sahiplerini bulacak.
Festivalde; Kadınların Sineması Bölümü'nde, dünyadan ve Türkiye'den kadınların son yılda yaptıkları uzun metraj, belgesel ve kısa filmler, Bedenimiz Bizimdir bölümünde dünya genelinden kadınların bedenimiz bizimdir diyen filmleri, Kendine Ait Bir Cüzdan başlığı altında kıdnların cüzdanı ve gelirleri ile kendi ayakları üzerinde durma hikayeleri, Cins-iyet-ler bölümünde cinsel kimlik ve cinsiyet konularına dair ezber bozan filmler yer alacak. İki toplu gösterimde ise Cüretkar bir kadın: Catherine Breillat ve Ölümünün Yirminci Yılında: Bilge Olgaç toplu gösterimleri bulunacak.

Festival, 15-23 Mart’ta İstanbul’da, 5-6 Nisan Mersin, 12-13 Nisan Adana, 19-20 Nisan Muğla-Bodrum’da olacak.

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.