1100 TL emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte son durum

1100 TL emekliye bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağını merak eden emekli vatandaşlar, yaklaşan Kurban Bayramı öncesine tarih araştırmalarını yapmaya devam ediyor. Maaşlarına ek olarak ikramiye alacak olan emekliler, yapılacak resmi açıklamaya odaklandı. Peki, 1100 TL emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte son durum.

Yayınlanma Tarihi: 24.06.2021 15:07
Değiştirme Tarihi: 24.06.2021 15:07
1100 TL emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte son durum

1100 TL emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusunun yanıtı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde binlerce emekli vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Kurban Bayramı arife günü 19 Temmuz Pazartesi gününe denk geliyor. Bayramın birinci günü ise 20 Temmuz'da idrak edilecek. İkramiye ödemelerinin hangi tarihte yatacağı merak ediliyor. Peki, 1100 TL emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte son durum.

KİMLER İKRAMİYE ALABİLİYOR? 

Ramazan ve Kurban olmak üzere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyelerinden SGK'dan emekli aylığı alanların yanı sıra, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanıyor. İkramiyeden ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da faydalanabiliyor.

TARİH BELLİ OLMADI 

Kurban Bayramı arife günü 19 Temmuz Pazartesi gününe denk geliyor. Bayramın birinci günü ise 20 Temmuz'da idrak edilecek.

İkramiye ödemelerinin de bu tarihten bir hafta önce yapılması bekleniyor.

Konuya ilişkin detaylar belli oldukça haberimizde yer vereceğiz.