11 Ocakta okullar açılıyor mu? Öğrenciler yarın okula mı gidecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan İstiklal Marşı ve bayrak töreni açıklamasının ardından binlerce öğrenci, '11 Ocakta okullar açılıyor mu? Öğrenciler yarın okula mı gidecek?' Sorusunun yanıtını sorgulamaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı yarın Türkiye genelinde tüm okullarda, bayrak töreni yapılacağını açıkladı. Peki, 11 Ocakta okullar açılıyor mu? Öğrenciler yarın okula mı gidecek? İşte Bakanlıktan yapılan o açıklama.

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2021 16:22
Değiştirme Tarihi: 10.01.2021 16:22
11 Ocakta okullar açılıyor mu? Öğrenciler yarın okula mı gidecek?

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yarın Türkiye genelinde tüm okullarda, bayrak töreni yapılacağının açıklanmasının ardından binlerce öğrenci tarafından internet üzerinden araştırma yapılmaya başlandı. 11 Ocakta okullar açılıyor mu? Öğrenciler yarın okula mı gidecek? Sorusunun yanıtını merak eden öğrenciler, yapılan açıklama sonrası meraklarını gidermeye çalışıyor. İşte Bakanlık tarafından yapılan İstiklal Marşı ve bayrak töreni açıklaması.

ÖĞRENCİLER YARIN OKULA MI GİDECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada '11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak' denildi.

11 Ocak Pazartesi sabahı saat 10.00’da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasında bayrak törenine katılacak. 

Yani Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması sonrası öğrenciler yarın okula gitmeyecek fakat EBA'da başlayacak online eğitim öncesinde Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasında bayrak törenine katılacak ve öğrencilerle birlikte internet ortamı üzerinden dersler başlamadan hemen önce buluşacak.

Bakan Selçuk şu ifadelere yer verdi:

"Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı’mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyor.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı’mızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım.

11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak.

Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00’da İstiklal Marşı’mız yayımlanacak."