1 yaşındaki Hayat bebeğin ölümünde işkence şüphesi!

İstanbul Sancaktepe'de Suriye uyruklu 1 yaşındaki Hayat Neccar öldü. Bebeğin vücudunda darp izleri bulundu. Olayla ilgili bebeğin anne ve babası gözaltına alındı. 

Yayınlanma Tarihi: 28.09.2020 16:25
Değiştirme Tarihi: 28.09.2020 16:25
1 yaşındaki Hayat bebeğin ölümünde işkence şüphesi!

Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi'nde yaşayan Suriye uyruklu ailenin 4 çocuğundan en küçüğü 1 yaşındaki Hayat Neccar gece saatlerinde solunum sıkıntısı yaşadı. Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bebek, buradan Çekmeköy'de bir hastaneye sevk edildi. Ancak Hayat bebek, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

"SOSYAL HİZMETLER ALDI"

Öte yandan bebeğin vücudunda çeşitli izler olduğu tespit edildi. Söz konusu şüpheli durum hemen polise bildirildi. Ekipler, bebeğin anne ve babasıyla komşularını ifadeye aldı. Komşular, bebeğin yaklaşık 6 ay önce Sosyal Hizmetler tarafından alındığını ancak sonrasında aileye geri verdiğini iddia etti. Hayat bebeğin kesin ölüm nedeni ise yapılacak otopsiyle belirlenecek. 

"SÜREKLİ HASTANEYE GÖTÜRÜYORLARDI"

Olayla ilgili konuşan bir mahalle sakini Yılmaz Aslan, "Ben aileyi yakından tanıyorum. Dört çocukları vardı. En küçük çocuğu rahatsızdı. Sürekli hastaneye gidiyordu. Bu olayı duyunca ben de şok oldum." dedi. Sosyal Hizmetlerin Hayat Neccar'ı kısa bir süre gözetim altında tuttuğunu da söyleyen Aslan, "Bu konu hakkında şikayetçi oldular. Ben kendi çocuğuma kendim bakarım demişti" bilgilerini verdi. 

(DHA)