1 Nisan resmi tatil mi? 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?

1 Nisan resmi tatil mi sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanımının okullarda olması nedeniyle öğrenciler 1 Nisan'da okullar tatil olacak mı merak ediyor. İşte merak edilen sorunun yanıtı.

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2019 09:48
Değiştirme Tarihi: 26.03.2019 09:48
1 Nisan resmi tatil mi? 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?

1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil olacak mı sorusunun yanıtı milyonlarca öğrencinin araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. 31 Mart yerel seçimleri için birçok okulda oy kullanma işlemi gerçekleşecek. Bu sebepten dolayı öğrenciler okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Peki, 1 Nisan resmi tatil mi? 1 Nisan Pazartesi okullar tatil olacak mı?

1 NİSAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Oy verme akşam saatlerine doğru sona erer ve sayım aşamasına geçilir. Sayım aşaması geç saatlere kadar sürebilmektedir. Seçimin ertesi günü okulların tekrar eğitim verebilmesi için düzenin eski haline getirilmesi gerekir. Fakat bunun için yeterli süre bulunamamaktadır. Bu yüzden ertesi gün okullar tatil edilmektedir. Yani 1 Nisan Pazartesi günü eğitim ve öğretime ara verilecek.

1 NİSAN RESMİ TATİL Mİ?

1 Nisan resmi tatil değildir. Kamu kuruluşları 1 Nisan 2019 Pazartesi günü açık olacaktır. Memurlar ve diğer kamu çalışanları da görevlerine devam edeceklerdir.