Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bunu yapmayan oy kullanamaz

Bunu yapmayan oy kullanamaz

YSK uyardı: Adres değişikliği yapan vatandaşların 1 Kasım'da oy kullanabilmeleri için bugün mesai bitimine kadar nüfus müdürlüklerinden adreslerini değiştirmeleri ve yeni adreslerini muhtarlıklara bildirmeleri gerekiyor.

28.08.2015 09:33

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için adres değişikliğini nüfus müdürlüklerine bildirmeyen vatandaşların, 28 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar nüfus müdürlüklerine başvuru yaptıktan sonra adres kayıtlarını değiştirmeleri ve yeni adreslerini bildirmeleri gerekiyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra adres değişikliği yapan binlerce kişinin adres bildiriminde bulunmadığını tespit ettiklerini söyleyen Yüksek Seçim Kurulu, bu kişilerin ilgili kurumlara başvuruda bulunarak gerekli adres değişikliği işlemlerini yapmaları için 28 Ağustos günü mesai bitimine kadar sürelerinin olduğunu söyledi.

Adres değişikliği yapacak kişiler kendilerine ait tapu, kira sözleşmesi ya da kendi adlarına düzenlenen bir fatura ile beyanda bulunabilme hakkına sahip olacak.

Yorumlar | 0
üye profil