1 haftada 4 evi soydular, çaldıkları altını karakola götürülürken polis otosuna sakladılar

Samsun'da 1 haftada 4 farklı evden hırsızlık yapan 3 kadın, polis ekiplerinin başarılı takibi sonucu pastanede simit yerken kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan 3 şüpheli, çaldıkları altını ve kapı açmak için kullandıkları özel aparatı, karakola götürülmek için bindirildikleri polis otosuna sakladı. Durum, polis ekipleri tarafından fark edilirken, gözaltına alınan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 16:03
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 16:03
1 haftada 4 evi soydular, çaldıkları altını karakola götürülürken polis otosuna sakladılar

4 Ekim tarihinde Samsun Mimar Sinan Mahallesi'nde 4 farklı evden para ve ziynet eşyası çalınması üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Atakum Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri  kimlikleri tespit edilen hırsızlık şüphelisi 3 kadının yakalanması için çalışma başlattı. 

Ekipler, aranan hırsızlık şüphelileri Kader G. (38), kızı Mine G. (19) ve akrabaları Nazlı Ş.’nin (20) kentte bir pastanede oturduğunu fark etti. 3 şüpheli, ekiplerce pastanede simit yedikleri sırada yakalanarak gözaltına alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şoke eden bir başka olay ise bu anda meydana geldi. Gözaltına alınan şüpheliler, karakola götürüldükleri sırada hısrsızlık için kullandıkları aparatı ve çaldıkları altınları, polis otosunun içine sakladı. 

Polis memurları tarafınan fark edilen durum sonrası 3 şüphelinin 4 hırsızlık olayında 17 bin 580 TL, 2 çeyrek altın ve 1 gram altın çaldıkları belirlendi. Öte yandan şüphelilerin üzerinden de 10 bn 600 TL para çıktığı kaydedildi.

HIRSIZLIKLARI BÖYLE GERÇEKLEŞTİRMİŞLER

Gözaltına alınan 3 şüphelinin, hırsızlık için gittikleri adreslerde önce zile bastıkları, açan olmazsa da içeri girdikleri, kapı açılırsa da adres sorup oradan uzaklaştıkları ifade edildi.

Aparat kullanarak kapı dili düşürme yöntemiyle hırsızlık yaptıkları saptanan şüphelilerin haklarında pek çok suç kaydı olduğu da ortaya çıktı.

Kaynak: DHA