'Testim pozitif çıktı, hastaneye nasıl giderim?' diye sordu yaşadıkları şoke etti

Düzce'de koronavirüs salgını karşısında insanların ne kadar duyarlı olduğunu ölçmek için maske takmayan vatandaşlara koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve hastaneye nasıl gideceğini soran amatör tiyatro oyuncusu İsa Gülaçtı, vatandaşların bu duruma aldırış etmediğini ve adres tarif ettiğini söyledi. İsa Gülaçtı, "Koronalı bir kişiyle muhatap olunmaması gerektiğini düşündüm ama bu kadar duyarsız olunduğunu hiç tahmin etmemiştim" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2020 10:23
Değiştirme Tarihi: 25.11.2020 10:23
'Testim pozitif çıktı, hastaneye nasıl giderim?' diye sordu yaşadıkları şoke etti

Amatör tiyatro oyuncusu İsa Gülaçtı, koronavirüs salgınına ne kadar dikkat edildiğini ölçmek için Düzce'de sosyal deney yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Gülaçtı, İstanbul Caddesi’nde zorunlu olmasına rağmen maske takmayan vatandaşların yanına yaklaşarak, "Benim koronavirüs testim pozitif çıktı. Hastaneye nasıl gidebilirim?" diye sordu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Maskesiz vatandaşlar, bu duruma aldırış etmeden adres tarif etti, maskelerini takma ya da düzeltme ihtiyacı duymadı. İsa Gülaçtı maske takmayan iki gence de aynı şekilde yaklaşırken, gençler, "Maskeni tak. Bizimle dalga mı geçiyorsun?" diyerek, hızla uzaklaştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaptığı sosyal deneyde insanların duyarsız olduğunu gördüğünü söyleyen İsa Gülaçtı, "Koronalı bir kişiyle muhatap olunmaması gerektiğini düşündüm ama bu kadar duyarsız olunduğunu hiç tahmin etmemiştim. Gerçekten biraz duyarlı olmak lazım, özellikle bu zamanlarda. Allah sonumuzu hayır etsin" dedi.