'Seni iyileştirebiliriz' deyip konuşma güçlüğünü düzeltmek için çıplak fotoğraflarını istediler

Son dakika haberine göre, yüzde 55 engelli olan ve konuşma güçlüğü çeken B.K., kendisini iyileştireceğini iddia eden karı kocaya para ve çıplak fotoğraflarını gönderdi. B.K. daha sonra durumu ailesine anlattı ve aile, karı koca hakkında şikayetçi oldu. Gözaltına alınana karı koca hakim karşısına çıkıp adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2020 17:13
Değiştirme Tarihi: 23.10.2020 17:13
'Seni iyileştirebiliriz' deyip konuşma güçlüğünü düzeltmek için çıplak fotoğraflarını istediler

Kocaeli'nin İzmit İlçesi'ndeki şaşırtan olay 2017 yılında yaşandı. İlçenin Yahya Kaptan Mahallesi'nde ikamet eden yüzde 55 engelli B.K. isimli genç kadın, arkadışıyla konuşup, engelinden şikayetçi olduğu ve iyileşmek istediğini dile getirdi. 

İsmi öğrenilemeyen arkadaş, B.K., iddiaya konu olan karı kocadan bahsetti. İsmi H.K ve B.T. olan çifte engelinden bahseden B.K., bu durumdan kurtulmak istediğini ifade etti. 

H.K. ve B.T. isimli çift, B.K’ye para karşılığında kendisini iyileştirebileceğini söyledi. B.K. babasından aldığı harçlıkları biriktirerek satın aldığı kolyeyi kendisini iyileştireceklerini söyleyen çifte verdi. iddialara göre daha sonra H.K.isimli şahıs, B.K.’yi telefonla arayarak çıplak fotoğrafını istedi. Fotoğrafı gönderen B.K. durumu daha sonra ailesine anlattı. Ailesinin şikayeti üzerine H.K. ve B.T. isimli çift gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen H.K. ve B.T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Polis merkezinde ifade veren B.K., “H.K. bana vücudumun çeşitli yerlerinde kuran ayetleri yazılacak dediler. Ben bunu yaptırmadım. Sonra H.K. bana mesaj atarak, ‘300 TL para getireceksin, bu parayı fakire vereceğim. Sorunun ortadan kalkacak’ dedi. Ben param olmadığı için bunu veremedim. Sonra H.K., benim çıplak resimlerimi telefonla arayarak ve mesaj atarak istedi. Ben H.K.’nin telefonuna istediği fotoğrafları gönderdim. Resimleri gönderdiğim ertesi gününe H.K. bana telefon açarak ve mesaj atarak ‘300 TL getireceksin, getirmezsen seni 10 dakika içinde mahvederim’ dedi. Ben olaylardan korktum ve telefonumda bulunan tüm mesaj ve resimleri sildim. Ben durumu H.K’nin eşine anlatınca, bana bağırmaya başladı ve uzaklaştı. Daha sonra ben her şeyi aileme anlattım ve polis merkezine geldik” dedi.

SANIKLAR HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Konuyla ilgili Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Duruşmada B.K., polis merkezinde verdiği ifadeyi tekrarlayarak sanıklarda şikayetçi olduğunu söyledi. Duruşmada savunma yapan sanıklar B.T. ve H.K. ise B.K.’nin iddialarını yanıtlayarak suçsuz olduklarını iddia etti. Yapılan savunmaların ardından mahkeme heyeti B.K.’nin algılama yeteneğinin zayıf olup olmadığı tespiti noktasında Kocaeli adli tıp kurumunda rapor alınmasına ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

Kaynak: İHA

Etiketler: haberler - son haberller