'Pandemi, teraslı ve balkonlu evlere yöneltti'

Geçtiğimiz yıl pandemi koşullarına rağmen özellikle hazirandaki büyük konut kredi faizlerinin indirilmesi kampanyası dolayısıyla iyi geçiren konut sektöründe inşaat firmaları bu yıl da benzer kampanyaların olacağını umut ediyor. 

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2021 13:32
Değiştirme Tarihi: 30.05.2021 13:32
'Pandemi, teraslı ve balkonlu evlere yöneltti'

Vahap Cihan Çarık 2021 yılının 2. yarısı için konut sektörüyle ilgili açıklamalar yaptı. Çarık sektörle ilgili şöyle konuştu;

Covid-19 salgınının olumsuz sonuçlarına rağmen 2020'yi rekor başarılar ve yeni düzenleme avantajlarıyla kapatmayı başaran gayrimenkul sektörü bu yıl da benzer avantajlarla sektörün canlanmasını bekliyor. Yeni projeler tek tek raftan inmesi beklenirken, yapılan düzenlemeler de göz önünde bulundurulduğunda 2021'in yatırım yılı olacağını ve beklentilerin büyük olduğu beklentisi büyük.

PANDEMİ BAHÇELİ, TERASLI VE BALKONLU EVLERE TALEBİ ARTTIRDI

Yaklaşık 1.5 yıldır evlere kapanmalardan dolayı evde sıkılan insanları bahçeli, balkonlu veya teraslı evlere yöneltti. Bu dönemde bu özelliklerden birine veya birkaçına sahip olan evler diğerlerine nispeten biraz daha fazla değerlendi. 

Yeni Trendler, Artan Talepler 2021'e oldukça umutlu bir giriş yapan gayrimenkul dünyası, senenin stoklarını eritmiş olan konut projesi geliştiricilerinin yeni yatırım alanları açmasıyla birlikte ivmeli bir hız kazandı. 2020 başlarında pek çok projenin ertelenmiş olması ve başlayan inşaatların beklemeye alınması, senenin ikinci yarısında beklenen projelerin hayata geçirilmesi adına motivasyon oluştururken, sektöre ilişkin trendler içerisinde bahçeli, teraslı veya balkonlu evler ile çok yönlü sosyalleşme ve eğlence imkanları sunan yaşam alanlarının ön plana çıkması, yeni karma konut projelerinin gündeme gelmesinde de bir hayli büyük rol oynadı. Home office çalışma düzenine geçen kitlenin kalabalıklaşmasıyla birlikte ev içi çalışma alanı sunan ve e-ticaretle ilgilenenler için ortak kargo depo alanı sunan evler geliştirilmesi, hayatın bire bir içinden bir sektör olarak algılanmaya başlanan gayrimenkul dünyasının yatırım denince akla ilk gelen seçenek olmasının ispatı niteliğini taşımaya başladı.