'Modifiye araçların değeri ikinci elde artıyor'

Lüks otomobil segmentindeki markaları ve süperspor araçları modifiye eden F355 firması uluslararası bir şöhrete sahip… Sadece Türkiye’den değil farklı ülkelerden araç sahipleri, F355’e otomobillerini getirip, modifiye ettiriyor. Her araç sahibi ve araçla birebir ilgilenen firma sahibi Aykut Karan, araca neler yapılacağını tecrübeli çalışanlarına aktarıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2021 11:20
Değiştirme Tarihi: 04.09.2021 11:20
'Modifiye araçların değeri ikinci elde artıyor'

2003 yılında Kadıköy’de küçük bir ofisle yola çıkan Aykut Karan’ın, bir kaç kez showroom denemeleri olmuş: “Fakat araç sahipleri modifiye işlemlerini görmeyi ve mekanikerlerin araçları üzerlerinde çalışmalarını seyretmeyi seviyor. Bu işin kalbi de Maslak Atatürk Oto Sanayide atıyor ve biz de bu büyük yeri açarak sistemin tam ortasında olmak istedik. Daha önce sürekli showroom ve sanayideki atölye arasında mekik dokurdum. Şimdi ofisim üst katta ve her yapılan işlemin içindeyim.”

18 yıldır bu işi özenle yaptıklarını belirten Karan, “Bize gelen her araç özeldir. Çok fazla satılan araçlar değildir o yüzden standartı bile az olduğundan bizim modifiye ettiğimiz araçlar hemen fark ediliyor. Bu araçları yollarda gördüğümde yaptığımız işle gurur duyuyorum. Daha önce araçlarımız dergilerde sayfalarca anlatılırdı ama artık dergi sektörü internete döndü. Ayrıca eskiden yapılan fuarlar da artık yok! F355 fuarların gözde markasıydı. Fuar bittiğinde seneye fuarda ne yapacağımız bize sorulurdu. Biz de rahattık çünkü mutlaka bizden 1 yıl içinde sıra dışı çok araç çıkacağını biliyorduk. F355 olarak her yaptığımız aracın arkasında durduk. Araç sahibi değişse bile bize araç bize gelmeye devam etti. Bunun en büyük nedeni ise mümessili olduğumuz markaların büyüklüğü… Örneğin aracınıza bizim taktığımız üründe bir sorun çıktı. Benim stokumda yoksa markada mutlaka var ve en kısa sürede benim elimde olacağını biliyorum” dedi. 

Aracına değer veren herkesi modifiye meraklısı olarak nitelendiren Aykut Karan, “Aracına harcadıklarından asla pişman olmayan insanların yaptığımız değişimlerle mutlu olmalarına tanıklık etmek bizi de mutlu ediyor. F355 olarak her araç sahibinin bu zevk için ayırdığı bütçeye göre yapılacak birçok işlem sağlayabiliriz ve bunun için en iyisinin yapıldığına dair ise söz verebiliriz. Günümüzde sadece binek araçlardan ziyade SUV araçlarla yapılan birçok modifiye işlemini de üstlenmekteyiz. Yapılan işlemlerin ardından aracın ikinci el değerinin artması da tüketiciyi mutlu ediyor" dedi.