'Maskeli iki erkek başıma silah dayayıp 600 bin liramı çaldı' demişti: Şoke eden gerçek ortaya çıktı

Antalya'nın Kemer ilçesinde dün öğleden sonra dağ yolunda park halinde bir otomobil ve otomobilin yanında da bir kadının yattığı ihbarı yapıldı polis ekiplerine. Ekipler, belirtilen noktaya intikal ettiklerinde 30 yaşındaki S.D. ile karşılaştı. S.D., maskeli iki kişi tarafından önünün kesildiğini ve başına silah dayanarak zorla 200 bin lirasını ve 400 bin lira değerindeki altınının çalındığını ifade etti. Polis ekipleri bunun üzerine güvenlik kameralarını incelemeye aldı ve bu görüntülerde ilginç bir şeyi fark etti. Ardından S.D.'yi sorguya alıp sorular sormaya başladı. S.D., karakolda her şeyi itiraf etti ve gerçeğin bambaşka olduğu ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 12:12
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 12:12
'Maskeli iki erkek başıma silah dayayıp 600 bin liramı çaldı' demişti: Şoke eden gerçek ortaya çıktı

Antalya'nın Kemer ilçe merkeziyle Kiriş mahallesi arasında yer alan dağ yolunda aracının yanında yatar vaziyette bulunan 30 yaşındaki S.D. ile gerçek şoke etti. 

Polis ekiplerine 2 erkek tarafından otomobilinin durdurulup başına silah dayandığını ve 200 bin lira nakit parasıyla 400 bin liralık altınının çalındığını söyledi. 

S.D.'nin ifadeleri üzerine polis ekipleri dağlık alanda ve çevrede çalışma başlatırken, fenalık geçiren S.D. için de ambulans istedi. Ambulanstaki doktor S.D.'ye müdahale ederken, olay yerine gelen anne ve babası da kadını sakinleştirmeye çalıştı.

GERÇEĞİ POLİS MERKEZİNDE İTİRAF ETTİ

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı olay yeri inceleme ekibi otomobilde ve çantada parmak izi çalışması yaparken bir yandan da banka önünde, çevredeki mobese ve işletmelerin kameralarında olaya karıştığı söylenen şüphelilerle ilgili inceleme başlattı. Polis bankanın güvenlik kameralarından yaptığı incelemede S.D.'nin eli boş şekilde çıktığını tespit etti. Olay yerindeki müdahalesinin ardından polis merkezine götürülen S.D., ifadesinde gerçeği itiraf etti. S.D., kumarda 150 bin lira kaybettiğini, ailesine bunu anlatamayacağı için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.

'Suç uydurmak'tan hakkında işlem yapılan S.D., ardından serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA