'Hastayım, ölmek istemiyorum' diyerek etrafa tükürüp gözyaşı dökmüştü... Yeni gelişme!

Antalya'nın dünyaca ünlü plajı Konyaaltı Sahili'ne kızıyla birlikte gelen ve koronavirüs hastası olduğu öğrenilen Dilek MUratoğlu'nun 'Ölmek istemiyorum' diyerek gözyaşı dökmesinin ardından bugün yeni bir gelişme yaşandı.  Dilek Muratoğlu'nun kaldırıldığı hastanede koronavirüsün yanı sıra psikolojik tedavi de göreceği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 15:32
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 15:32
'Hastayım, ölmek istemiyorum' diyerek etrafa tükürüp gözyaşı dökmüştü... Yeni gelişme!

Koronavirüs pozitif olan ve karantinada olması gereken 31 yaşındaki Dilek Muratoğlu, Antalya'nın dünyaca ünlü sahili Konyaaltı'nda kızıyla denize girerken bir anda 'Ölmek istemiyorum' diyerek ağlamaya başladı. Etrafına şerit çekilen kadına kimse yaklaştırılmazken, plaja gelen sağlık ekipleri, Dilek Muratoğlu'nu sakinleştirip ambulansla hastaneye götürdü. 

Antalya'da ilginç olay... 5 yaşındaki kızıyla plaja gelip denize giren Dilek Muratoğlu, 'Ölmek istemiyorum' diye bağırdı. Çevresindekiler 'Ne oldu?' diye sorunca, koronavirüs pozitif olduğunu söyleyen Muratoğlu, sahilde yere türükmeye başladı. 

Yaşanan durum üzerine harekete geçen cankurtaranlar, kadın ve kızının etrafına iple şerit çekerek güvenli alan oluşturdu. 

Kızının yanında gözyaşları döken Muratoğlu, 'Ölmek istemiyorum, güzel günler görmek istiyorum' dedi. 

Bu sırada plajda güneşlenmeye devam edenler ve bu anları cep telefonuyla kayda alanlar da oldu. Bazı vatandaşlar ise bölgeden uzaklaştı.

Koruyucu elbisesiyle Muratoğlu'nun yanına gelen sağlık personeli, gözyaşı döken kadını teselli etti ve elini tutarak destek oldu. 

Muratoğlu ve kızının elini bırakmayan sağlık çalışanı, anne ve kızı teselli ederek ambulansa götürdü. Muratoğlu, ambulansa giderken sağlık çalışanlarının insanları iyileştirmesini istedi.

Kadının yanında sahile getirdiği iki valiz ise dezenfekte edildikten sonra polis tarafından kaldırıldı. Dilek Muratoğlu ambulansa bindirilerek kontrol için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

PSİKOLOJİK TEDAVİ DE GÖRECEK

Hastanede Muratoğlu'na daha önce yapılan koronavirüs testinin sonucunun pozitif çıktığı, bu nedenle tedaviye alındığı öğrenildi. Muratoğlu, bu süreçte psikolojik tedavi de görecek.

Kaynak: DHA