'Genelge beni bağlamaz, koronavirüs yok' diyen esnaf 24. kez ceza yedi: Bu maskeyi bana kimse taktıramaz

Koronavirüs salgını nedeniyle restoran ve lokantaların müşteri kabul etmesi yasaklanmıştı. Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde esnaf olan Erkan Cinbir ise bu yasağa uymuyor. Dükkanında ayrıca maske takma zorunluluğunun da olmadığına dair bir yazı duvara asan Cinbir, içeri müşteri kabul edince de polis ekipleriyle tartışma yaşadı. Erkan Cinbir, 'Genelge beni bağlamaz' derken 'Koronavirüs yok' diyerek suç duyurusunda da bulundu. Koronavirüs maskesi de takmayan Cinbir, maskesiz dolaştığı için karakola götürüldü. Cinbir'in 24. kez ceza yediği belirtildi. Polisle maske için tartışan Cinbir'in ''Bu maskeyi bana kimse taktıramaz. Senin bana maske taktırma yetkin yok'' sözleri 'pes' dedirtti.

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 14:09
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 14:09
'Genelge beni bağlamaz, koronavirüs yok' diyen esnaf 24. kez ceza yedi: Bu maskeyi bana kimse taktıramaz

Erkan Cinbir 13 yıldır Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde tantuni dükkanı işletiyor... Koronavirüs salgını sonrası hayata geçirilen tedbirlere uymayan Cinbir, koronavirüs diye bir şeyin olmadığı iddiasında. Dükkanında da maske takma zorunluluğu olmadığını belirten Erkan Cinbir, şikayet edilince işyerine gelen polislerle de tatışma yaşadı. Kurallara uymadığı için 23 kez ceza yiyen Cinbir,  bu sabah da Çaycuma Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

POLİSLE "MASKE TAKMA YETKİN YOK" TARTIŞMASI

Suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Savcılığı'na ileten Erkan Cinbir, polis ekiplerinin verdiği maskeyi takarak girdiği adliye çıkışı maskesini çıkartarak sokağa çıktı. Adliye çıkışında açıklama yapmak isteyen Erkan Cinbir'e polis memurları müdahale etmek istedi.

Görevli polisin "Maskeni tak, açıklamanı yine yap" dediği Erkan Cinbir, "Abicim senin bana maske takma yetkin yok. Sen polissin" dedi. Bunun üzerine polis memuru da "Şov yapıyorsun" dedi. Cinbir, "Ben şov yapmıyorum. Bu maskeyi bana kimse taktıramaz. Senin bana maske taktırma yetkin yok. Sen beni neye göre alıyorsun" diye yanıt verdi. Cinbir, polis ekiplerince karakola götürüldü.

24. CEZAYI YEDİ

Maske takma zorunluluğuna uymadığı gerekçesiyle 24. kez ceza yiyen Erkan Cinbir, çıkışta "Vakit harcıyorlar. Biz gerekli başvurularımızı, şikayetlerimizi yaptık. Biz işimize geri döneceğiz. Hayatın olağan akışına devam edeceğiz. 24. cezamız da hayırlı olsun. Allah kerim. Biz yasalara inanıyoruz, adalete, hukuka güveniyoruz" diyerek iş yerine gitti.