'Gençlik Aşısı' yaptıran 24 yaşındaki Seline Ferah Çalışkan'ın yüzünde ve boynunda yüzlerce nodül oluştu

İzmir'de yaşayan 24 yaşındaki Seline Ferah Çalışkan, güzellik merkezinde 'Gençlik aşısı' olarak bilinen işlemi yaptırdı. Yüzünde ve boynunda bu işlem sonrası yüzlerce nodül oluşan Seline Ferah Çalışkan, uygulamayı yapan güzellik merkezi sahibi hakkında yasal yola başvurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 13:29
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 13:31
'Gençlik Aşısı' yaptıran 24 yaşındaki Seline Ferah Çalışkan'ın yüzünde ve boynunda yüzlerce nodül oluştu

24 yaşındaki Seline Ferah Çalışkan, 'Gençlik İksiri' olarak adlandırılan bir işlem yaptırdı gittiği güzellik merkezinde. İzmir Konak'ta bulunan güzellik merkezine daha önce de gittiğini söyleyen Çalışkan, burada yaptırdığı işlem için 5 bin TL ödediğini ifade etti. Uyglama sonrası yüzünde ve boynunda şişlikler oluştuğunu, kaşıntı ve ağrı nedeniyle o geceyi hastanede geçirdiğini bildirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Doktorların, yüzünde ve boynunda çok sayıda "subkutan nodül" oluştuğunu ve "şişliklerin kalıcı olabileceğini" söylediğini anlatan Çalışkan, "adli olgu bildirimi" için gittiği Çiğli Bölge Eğitim Hastanesince verilen raporu da dilekçesine ekledi.

Güzellik merkezinde kendisine 'hiçbir yan etkisi yok' denildiğini ifade eden Seline Ferah Çalışkan, yüzüne ve boynuna yaklaşık 200 iğne vurulduğunu, işlemin yapıldığı gün fenalaştığını ve gece hastaneye kaldırıldığını belirtti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Alerjisi ve astımı olduğunun bilinmesine rağmen bu işlemin yapıldığını söyleyen Çalışkan, yüzünün ve gözünün şiştiğini aktardı. 

Çalışkan, rahatsızlandıktan sonra Ş.Ç. ile telefonla görüştüğünü, kliniğe gittiğini ancak bir sonuç alamadığını ifade ederek, "Kullanılan ilaç yanlış ya da bayat da olabilir. Bu nedenle geçici ya da kalıcı olup olmadığını da söyleyemiyorlar. Biyopsi sonucu ortaya çıkacak." diye konuştu.

Sivilce izi bile bulunmayan cildinin şimdi yüzlerce yara ve nodülle dolduğunu, sürekli kaşındığını ve yandığını dile getiren Çalışkan, "Bir işim var, çalışıyorum ama artık hiç öz güvenim yok. Ailem de çok üzülüyor. Şikayetçiyim ve çok öfkeliyim. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum." ifadelerini kullandı.

- "Maddi manevi tazminat davası açmayı düşünüyoruz"

Çalışkan'ın avukatı, genç kızın büyük tehlike atlattığını ifade etti. Seline'in psiolojik zarara da uğradığını söyleyen Avukat Bahar Yıldırım Karaçam, "Doktor olmadığını bildiğimiz bir kişi tarafından işlem uygulanmıştır. Detayları belirleyeceğiz. Maddi ve manevi tazminat davası açmayı düşünüyoruz. Müvekkilim çok genç ve güzel bir kadındır. Bu işlemin yarattığı sonuç ise yıkıcıdır." şeklinde konuştu.

Avukat Karaçam, Cumhuriyet Başsavcılığına verdikleri dilekçede, klinikte kullanılan ilaçların ve uygulamanın yasal düzenlemelere aykırı olup olmadığının belirlenmesini istediklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: AA