'Elimizde yeterince aşı var' diye Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aşı tedariğiyle ilgili son dakika açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı, 'sıkıntı yaşanmayacağını' ifade etti. Yerli aşıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Eylül ekim gibi üretime geçeceklerine inanıyorum' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2021 14:19
Değiştirme Tarihi: 30.04.2021 14:19
'Elimizde yeterince aşı var' diye Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için tarih verdi

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeterince koronavirüs aşısı olduğunu ifade etti. Sputnik aşısının da geleceğini söyleyen Erdoğan, görüşmelerin gerçekleştiğini aktardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

Aşı tedariğinde herhangi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Aşımız yeteri derecede var elimizde. Sputnik aşısı inşallah gelecek. Görüşmelerimiz yaptık. Ben sayın Putin'le yapacağımız görüşmeden de çok ciddi olarak aşı geleceğine inanıyorum.

Çin'le de görüşmemiz olacak. Bazı ihtimaller diyorum. Ama görüşmeyi henüz yapmadım çünkü. Önümüzdeki ay görüşeceğiz. Oradan da ciddi bir aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız.

YERLİ AŞI İÇİN TARİH VERDİ

Yerli aşıyla ilgili de üniversitelerimiz yoğun bir çalışma içinde. Onların bana verdiği söze dayanarak söylüyorum. Eylül ekim gibi üretime geçeceklerine inanıyorum.