'Dur' ihtarına uymayıp 1.5 saat boyunca aracıyla kaçan gence 23 bin lira ceza: Yine olsun yine yaparım

27 yaşındaki Selahattin Coşkun, dün akşam saat 22.00 sıralarında arabasıyla seyir halindeyken, polisten dur ihtarı geldi. Onları dinlemeyip kaçmaya başlayan Selahattin Coşkun, peşinde taktığı 15 polis otosuyla birlikte 1.5 saat boyunca kaçmayı başardı. Ortalığı birbirine katan Coşkun, aracının değerinin 22 bin lira olduğunu, ihlaller nedeniyle 23 bin lira ceza yedi. 'Hiç üzülmedim, bize her şey zevkine' diyen Coşkun, 'Yine olsun yine yaparım'

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 15:59
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 15:59
'Dur' ihtarına uymayıp 1.5 saat boyunca aracıyla kaçan gence 23 bin lira ceza: Yine olsun yine yaparım

Antalya Muratpaşa ilçesinde dün akşam saatlerinde film gibi bir olay yaşandı. 07 EEL 84 plakalı aracıyla seyir halinde ilerleyen Selahattin Coşkun'a trafik ekiplerince 'Dur' ihtarında bulunuldu. O andan itibaren gazı kökleyen Coşkun, sokak sokak kaçmaya başladı. İzini kaybettirmek için 1,5 saat süren bir kaçış gerçekleştiren Selahattin Coşkun, bu kovalamacanın sonunda kaybeden taraf oldu. 

İlerlediği güzergahtaki noktalar araç trafiğine kapatılarak kıskıvrak yakalanan Selahattin Coşkun, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Burada ifadesi alınan Coşkun'a ömür boyu unutamayacağı bir ceza takdim edildi. 

22 bin liralık aracıyla birçok ihlalde bulunan gence 23 bin liralık ceza yazıldı. Yaşadıklarını anlatan Coşkun, "Arabamın değeri 22 bin lira. Motoru özel yapım. Ayrıca egzoz var. Bu yüzden bana trafik ekipleri 'dur' ihtarında bulundu. Ben de kaçmaya başladım. Bir süre sonra arkamda 15 trafik ekibi olduğunu gördüm. Yaklaşık 1.5 saat süren kovalamacanın ardından yakalandım. İhlaller ve kusurlar yüzünden 23 bin lira yazdılar. Hiç üzülmedim. Bizde her şey zevkine. Yine olsun yine yaparım" dedi.